Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevypadáme vánočně? smáli se stolní tenisté. Formu na Evropu ladí focením

stolní tenista Petr Korbel pod dohledem reprezentačních kolegyň Dany Hadačové (vlevo) a Ivety Vacenovské | foto: Pavel Lebeda

19 2010
Nový prvek vložila do svých dlouhodobých tréninkových plánů trojice českých stolních tenistů Petr Korbel, Iveta Vacenovská a Dana Hadačová. Dřinu s pálkou a malým bílým míčkem si zpestřili focením netradičních fotografií, které budou využity k propagačním účelům před zářijovým mistrovstvím Evropy v Ostravě.

Odpoledne to bylo zcela netradiční – Vacenovská si poprvé vyzkoušela pocity dámy v plesové róbě, s Hadačovou se nechaly zkrášlit u profesionální vizážistky.

A Korbel? Dlouhé minuty přesvědčoval stylistku, jaká barva pásku mu ladí s botami.

Čeští reprezentanti si totiž poprvé vyzkoušeli, jak se hraje stolní tenis ve společenském oblečení. "A nevypadá to příliš vánočně?" žertoval nejzkušenější z českých stolních tenistů, když shlédl první fotografie, pořízené ve vstupní hale Magistrátu města Ostravy.

Coby partner podzimního evropského šampionátu poskytlo vedení města stolním tenistům ochotně své prostory. Původní záměr pořídit netradiční fotografie v ostravských exteriérech totiž zmařily povodně.

Ty výrazně zkomplikovaly den hlavně Vacenovské, která strávila cestou z Hodonína ve vlaku o dvě hodiny víc než určuje původní jízdní řád. Ideální příjezd neměl ani Korbel, cestou z Belgie totiž řešil nepříjemné zranění ruky své dcery z basketbalu.

Dana Hadačová si den zpříjemnila po svém – dopoledne ještě zvládla zkoušku na Vysoké škole báňské. Pak už se na netradiční scéně losovalo, podávalo, smečovalo, povzbuzovalo – a pózovalo.

"Opravdu mám vyskočit? Ještě výš? Nebude to nepřirozené?" ujišťoval se Korbel.

"A kam se mám dívat?" ptala se slečna ve fialové, Iveta Vacenovská fotografa Pavla Lebedy.

"Já potřebuju víc zavázat šaty," žádala Hadačová o úpravu nádherné zelené večerní toalety, kterou jí stejně jako její reprezentační kolegyni zapůjčila k fotografování ostravská firma Ferrat Fashion.

Společenské oblečení však k večeru putovalo zpátky na své místo a stolní tenisté se vrátili ke svým klasickým tričkám a kraťasům. Zvlášť ty reprezentační budou v příštích dnech v permanenci – už v pátek totiž reprezentace odjíždí na mistrovství světa do Moskvy.

A v září je čeká domácí vrchol sezony – po 24 letech se totiž do České republiky vrací mistrovství Evropy, v ostravské ČEZ Aréně se uskuteční od 11. do 19. září. Vstupenky v cenových relacích od 100 do 300 Kč jsou v prodeji v síti Ticketstream.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze