Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Úžasné drama v Thajsku to potvrdilo

Ai Mijazatová, vítězka turnaje PTT LPGA Thailand. | foto: AP

22 2010
Kdo přeje ženskému golfu dobré časy v nepříznivé době, musel se radovat z toho, jaké báječné představení nabídl letošní zahajovací turnaj série LPGA. Představení s nesmírně napínavým vyvrcholením.

Turnaj Honda PTT LPGA Thailand v Siam Country Clubu senzačně vyhrála Japonka Ai Mijazatová a diváci měli oči navrch hlavy. Stejně oslavovaná byla ale i očekávaná královna, vítězka tohoto turnaje z roku 2007 a světová trojka Suzann Pettersenová. Přestože skončila druhá.

Eagle podruhé nepřiletěl

Pro námět ke story je třeba jít právě o tři roky zpět, kdy tady Norka zcela suverénně vládla po tři hrací kola. S přispěním rekordu hřiště 63 měla náskok sedmi ran, jenže v posledním kole ji na chvilku předstihla skvěle hrající veteránka Laura Daviesová.

Pevné nervy a parádní eagle na poslední jamce (430 metrů dlouhý pětipar) však vrátily Pettersenové málem vyrvaný titul.

Seveřanka i letos po tři kola ukazovala, jak skvěle jí hřiště sedí. Se skóre -18 po sobotě ukazovala všem soupeřkám záda o pět a více ran. Na 62 jamkách nezahrála ani jediné bogey a zdálo se, že její jízdu za dalším titulem nemůže nic zastavit.

Suzann Pettersenová - turnaj PTT LPGA Thailand 2010.

Jenže stále nervóznější Pettersenové se přestalo dařit. Minula na 16. a 17. jamce dva krátké paty, ztratila vedení. Mijazatová, která byla šest ran za ní, naopak šla dopředu a korunovala své velké vystoupení čipinem do birdie na poslední jamce.

Co se nestalo - vyrovnala rekord hřiště. Pak už mohla jen čekat na to, jak jeho držitelka odpoví. Pettersenovou opět mohl zachránit eagle na závěrečné jamce.

Potvrdilo se však, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Norka byla druhou ranou na kraji greenu, ale desetimetrový pat tentokrát těsně nedala.

Pettersonová dala najevo, že si s nešťastnou porážkou hlavu dlouho lámat nebude: "Těžko můžete něco dělat, když Ai zahraje minus devět. Hrála jsem dobrý golf a nebudu marnit energii tím, abych přemýšlela, proč jsem nevyhrála. Pro mě to byl skvělý start do sezóny."

Autor: pro iDNES.cz


Témata: Turnaje, Honda
Najdete na iDNES.czmobilní verze