Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevím, kdy se vrátím, řekl Woods, opět skoupý na slovo

Tiger Woods při svém vystoupení v Ponte Vedra Beach. | foto: AP

19 2010
Podstata dnešního vystoupení Tigera Woodse, jež svou formou těžko hledá předobraz, byla opět obrana rodiny a sebekritika. Kdy se světová jednička vrátí ke hře, je nadále nejasné. "Nevím," řekl muž, jenž pod vlivem soukromých problémů od listopadu nehraje.

Na veřejnosti Woods promluvil poprvé po 80 dnech. Všichni se dozvěděli, že hodlá pokračovat v léčení ze závislosti na sexu, momentálně si v něm vybírá přestávku.

Na kliniku v Pine Grove u Hattiesburgu ve státě Mississippi, kde strávil pětačtyřicet dní, se vrátí zase v sobotu. Uvedl, že bylo těžké uvěřit vlastní závislosti. "Ale stalo se," hlesl.

"Omlouvám se za svou nezodpovědnost a sobecké chování, jehož jsem se dopustil," řekl hráč v prostorách, vypůjčených od vedení PGA Tour v Ponte Vedra Beach na Floridě.

Možná letos

Klubovna TPC Sawgrass byla dějištěm neobvyklého vystoupení. Woods četl třem zástupcům světových agentur, nemnoha pozvaným a do objektivů několika kamer.

Tiger Woods při svém vystoupení v Ponte Vedra Beach.

Přítomni nebyli zástupci Asociace amerických golfových novinářů, která dostala možnost mít v místnosti tři zástupce. Absence byla vyjádřením protestu proti takové selekci a také proti tomu, že nebylo možné klást otázky.

Naopak v auditoriu seděla Woodsova matka Kultida, vdova po Earlu Woodsovi, jemuž syn vděčí za to, že se dal na dráhu profesionálního hráče a že se dostal tak vysoko.

Kultida Woodsová po vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach na Floridě se svým synem.

Živé vysílání v televizi, streamovaný přenos na internet a do iPodů ale neměly očekávaný obsah. Woods neřekl, kdy zase bude hrát nějaký turnaj.  "Jednou se to stane. Kdy ten den nastane, nevím," uvedl.

Nevyloučil ale, že to bude letos. Až se vrátím, budu muset zachovávat víc respektu ke hře," prohlásil obecně.

Omluva za omluvou

Aféra s Woodsovými nevěrami se od prvních informací loni v listopadu rozrostla do nebývalých rozměrů. Kolik milenek (na snímku vlevo první prozrazená Aimee Grubbsová), nebo údajně také mužských sexuálních partnerů měl a jaké sexuální praktiky s nimi podnikal, je předmětem živých diskusí.

Aimee Grubbsová (vlevo), odhalená jako milenka Tigera Woodse.

Za to vše se dnes nejlepší golfista své generace znovu omluvil manželce Elin. "Byl jsem nevěrný a co jsem prováděl, bylo nepřípustné. Ublížil jsem manželce, dětem, rodině," kál se podobně, jak to už jednou udělal koncem minulého roku v prohlášení, vyvěšeném na webové stránky.

Domácí násilí ne

Krátce poté, co se objevila první zpráva o Woodsově nevěře, došlo k podivné popůlnoční nehodě v malé rychlosti u jeho domu ve Windermere na Floridě. Později se objevily spekulace, že poranění v obličeji mu způsobila manželka golfovou holí.

Cadillac Escalade Tigera Woodse po havárii.

Woods ale nyní taková podezření odmítl a zdůraznil, že nebyl vystaven aktu domácího násilí ze strany Elin Nordegrenové-Woodsové. Uvedl také, že chce udělat všechno pro to, aby své manželství zachránil.

Tiger Woods, jeho dcera Sam Alexis, matka Kultida a manželka Elin, měsíc před porodem syna.

Se Švédkou má čtyřiatřicetiletý hráč dvě děti. Momentálně má údajně přestávku v léčení a tráví čas hlavně s nimi.

Elin Nordegrenová-Woodsová a syn Charlie Axel doma na Floridě.

Zda se věnuje i golfu, není známo. Na veřejnost pouze pronikly snímky z kondičního běhu.

Dlouhá cesta. Kam?

Tigerovo vystoupení trvalo patnáct minut. Hráč poté objal matku a pozdravil se se známými. Komisionářem PGA Tour Timem Finchemem a svým spolužákem ze stanfordské univerzity Notahem Begayem.

Mnoha přítomným i těm, napojeným na různá média, doznívala v tu chvíli v uších jeho slova: "Mám před sebou dlouhou cestu. Udělal jsem první kroky správným směrem." Záplava reakcí a dojmů se může strhnout.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze