Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová má v Kiruně sněhu dost

7 2000
K i r u n a - Vše pro odčinění nepříliš vydařené uplynulé sezony dělá v těchto dnech nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Pod taktovkou trenéra Stanislava Frühaufa nyní před blížícím se startem závodů Světového poháru vylaďuje formu ve švédské Kiruně, kde našla ideální sněhové podmínky. Zbytek české reprezentace se připravuje na ledovci v rakouském Dachsteinu, kam se kvůli nedostatku sněhu provizorně přesunul z původně naplánovaného centra soustředění.

"V Kiruně napadlo šedesát centimetrů sněhu a svůj tréninkový tábor tam má i kompletní švédská reprezentace," tlumočil zprávy ze severu od Neumannové hlavní trenér českých běžců na lyžích Vladimír Pavlata. Naopak zbývající čeští běžci se měli od začátku týdne připravovat v rakouském Tauplitzu, kde však dosud nenapadl sníh, takže se přesunuli o kus dál.

"Na nedalekém Dachsteinu připadlo čtyřicet centimetrů prašanu a podle dnešní ranní informace jsou v Tauplitzu tři stupně nad nulou. Ochladit se zde má do konce týdne a vedoucí areálu mě ujistil, že mají připravená sněhová děla. Takže jakmile budou v Tauplitzu přijatelné sněhové podmínky, zbytek reprezentace se tam přemístí," dodal Pavlata.

Kateřina Neumannová v dobrém rozmaru

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze