Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová má namířeno do Kiruny

30 2000
B r n o - Nedočkavě čekají čeští lyžaři-běžci na meteorologické zpravodajství ze severu Evropy, kde plánují odstartovat přípravu na prvním sněhu. Už 3. listopadu má odletět do švédské Kiruny nejlepší česká běžkyně Kateřina Neumannová. Zbývající členové reprezentačních týmů by se měli připravovat na prvním sněhu v rakouském středisku Tauplitz. "Pokud nenapadne v Rakousku sníh, tak dostane ještě přednost týdenní příprava na ledovci. Budeme se rozhodovat podle momentální situace," uvedl hlavní trenér českých běžců na lyžích Vladimír Pavlata.

Do nadcházející sezóny vstoupí běžci s několika cíly. Z mužské reprezentace by se měli Lukáš Bauer a Martin Koukal probojovat do elitní třicetičlenné skupiny Světového poháru. Mezi ženami by Neumannovou měla v červené skupině doplnit Zuzana Kocumová. Na mistrovství světa v Lahti chce česká štafeta skončit
do šestého místa.

"Náš výkonnostní cíl byl sice osmé místo, sami jsme si jej ale vylepšili. Od Neumannové očekáváme na mistrovství světa medaili, ostatní by měli být do šestnáctého místa," řekl Pavlata.

I když se 4. února příštího roku v Novém Městě na Moravě poběží závod Světového poháru ve sprintu, česká reprezentace se na tuto disciplínu příliš zaměřovat nebude. "Sprinteři nám chybějí, proto budeme preferovat normální tratě. V loňské sezoně sbírali sprinterské body pouze Koukal, Neumannová a Kocumová, ovšem ani jeden nepatří k typickým sprinterům," dodal Pavlata.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze