Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannová: Dnes padne definitiva

27 2006
Praha - Bude pohádka Kateřiny Neumannové pokračovat nebo po sezoně, v níž dosáhla největšího životního úspěchu, uzavře třiatřicetiletá běžkyně úspěšnou kariéru? Královna českého lyžování zveřejní 63 dnů po životním triumfu své rozhodnutí. Čtenářům iDNES jej pak vysvětlí v on-line rozhovoru.

Čtvrtek absolvuje Kateřina Neumannová ve slavnostním.

Neumannové se ptejte ZDE

Na zasedání Českého olympijského výboru si nejdřív převezme Cenu Guta Jarkovského, pak má naplánovanou tiskovou konferenci a sérii rozhovorů - včetně on-line povídání se čtenáři iDNES.

Bude jim vysvětlovat své "ANO" nebo "NE"?

Reálné možnosti jsou obě, všeobecné očekávání a přání se pohybují v rovině "ano". Fanoušci chtějí Kateřinu Neumannovou vidět v bílé stopě i nadále.

Proč by tedy česká lyžařka měla ve čtvrtek říct "ano"?

1. Psychicky je Kateřina Neumannová na absolutním vrcholu - jako olympijská šampionka a mistryně světa se nemusí honit za tituly a medailemi, nemá co ztratit. Závody si může vybírat a užívat.

2. Ve třiatřiceti letech je česká běžkyně zdravá - uplynulou sezonou absolvovala, nepočítaje dvě virózy, bez zásadních zdravotních problémů.

3. Coby úspěšná sportovkyně, pohledná žena a matka je Kateřina Neumannová ideálním typem pro sponzory, kteří ji budou ochotni nadále podporovat v kariéře.

Proč by se spíš čekalo "ne" a oznámení o ukončení mimořádné kariéry?

1. Vzhledem k image by Kateřině Neumannové slušelo odejít na vrcholu - nemá žádný zásadní důvod pokračovat v kariéře a riskovat případnou nižší výkonnost a slabší výsledky.

2. Vrchol příští sezony, mistrovství světa se koná na náročných tratích v nevyzpytatelných povětrnostních podmínkách v japonském Sapporu. Bude riskantní - může se vrátit bohatší o několik medailí i naprázdno.

3. Za léta kariéry se nadřela dost.

Kterou možnost Kateřina Neumannová vybere?

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze