Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová chce odčinit neúspěšnou sezonu

1 2000
P r a h a - Nová vizáž doprovází pevné odhodlání Kateřiny Neumannové. Ta chce odčinit uplynulou, nepříliš vydařenou sezonu. S dlouhými lehce odbarvenými vlasy, štíhlejší, hezky nalíčená a v dokonale sladěném oděvu představila nejúspěšnější česká lyžařka svůj program. Vedle závodů prestižní série Světového poháru, bude pro sedmadvacetiletou reprezentantku vrcholem sezony únorové mistrovství světa v Lahti. "Chci odčinit to, že jsem rok nezajela pořádný výsledek," tvrdí Neumannová. "Mám vynikající pocit z letní přípravy, nic jsem nezanedbala, nebudu závodit proto abych dojížděla desátá."
Na ikonce video najdete záběry z tiskové konference i z přípravy nejlepší české lyžařky.

Již v pátek odlétá Neumannová na tréninkový pobyt do švédské Kiruny, kde setrvá až do konce listopadu do prvního závodu Světového poháru, který se jede v Norsku. Jedinou nepříjemností, která by mohla narušit závěrečnou přípravu je údajný nedostatek sněhu, i přesto, že se toto proslulé středisko zimních sportů nachází za polárním kruhem. "V pátek určitě odletíme. Pokud budou podmínky opravdu špatné budeme se muset přesunout jinam, ale nedostatek sněhu je prý v celé Skandinávii. Nějak se to vyvrbí," nastiňuje možné potíže.

Oproti letním přípravám v minulých letech doznala ta letošní několik změn. Vedle tří soustředění na ledovci Dachstein v Rakousku a pětidennímu pobytu v lázních, Neumannová především testovala na šumavském Zadově speciální stan, který by měl díky menšímu podílu kyslíku zvýšit efektivitu tréninkové zátěže a zároveň napodobit prostředí z vyšších nadmořských výšek, ve kterých se většina závodů SP jede.

"Tréninkový objem již zvyšovat nemůžu, proto jsme se ho snažili zkvalitnit," potvrzuje Neumannová. Zkvalitnění ovšem podle jejích slov nespočívá jen ve využití "alpského stanu". "Jsem mnohem zkušenější než třeba před pěti lety, proto jsme do přípravy vnášeli mnohem více mých vlastních pocitů a podílel se na ní i biochemik."

Kateřina Neumannová zjevně v dobrém rozpoložení odpovídá na otázky novinářů na tiskové konferenci před sezonou

Kateřina Neumannová v dobrém rozmaru

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze