Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová chce na stupně vítězů

28 2000
P r a h a - Na stupních vítězů by chtěla skonči česká lyžařka Kateřina Neumannová v závodu Světového poháru na 5 km, který se ve středu uskuteční v norském Beitestölenu. "Po mém výkonu ve štafetě mě zde řadí k favoritkám. Určitě patřím do okruhu pěti závodnic, které mohou zvítězít. Já osobně budu považovat za úspěch umístění na stupních vítězů. Pokud však skončím šestá a budu pět vteřin za vítězkou, nemohu být také nespokojená," říká Neumannová před závodem na oblíbené trati.

"Pětka je velice ošidná disciplína," uvažuje dále "prvních deset závodnic může být v několika vteřinách a od úspěchu k průměrnému výsledku je jen kousek."

První závod letošní sezony vyhrála rozdílem třídy Norka Skariová a úspěch bude chtít zopakovat i na poloviční trati, Neumannová ji však příliš nevěří. "Skariová v bruslení je mnohem slabší, za své hlavní soupeřky považuji spíše  Čepalovovou, Varisovou, Belmondovou a Smigunovou. Skariová bude bojovat, ale myslím, že nevyhraje."

Minulý rok v první "pětce" Světového poháru skončila Neumannová na šestém místě, to se ale jelo klasickou technikou. "V tuhle chvíli si víc věřím na bruslení, protože v klasice je mnohem víc kvalitních závodnic," podotýká.

Ve štafetě dosáhla Neumannová absolutně nejlepšího času a na fenomenální bruslařku Belmondovou dokázala nahnat 14 vteřin. "Štafeta je sice úplně něco jiného, ale dodala mi potřebné sebevědomí. Jediné, čeho se bojím, je počasí. Dnes je super, ale zítra se má oteplit až na šest stupňů, to znamená mokrý a těžký sníh a problémy s mazáním. Byla by to loterie."

A jak se česká lyžařka číslo jedna připravuje v posledních hodinách před závodem? "Teď odpoledne odpočívám a večer si půjdu lehce zaklusat. Ráno nebudu spěchat se stáváním, po snídani si půjdu zaběhat a dvě hodiny před závodem musím jít zkoušet lyže. To, že se jede až po obědě mi naprosto vyhovuje, nemám ráda ranní stres."    

Kateřina Neumannová v dobrém rozmaru

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze