Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Není to taková dřina, říká zaskakující libero

8 2003
Karlsruhe - Jeho místo je na bloku, v poslední době nastupoval za reprezentaci jako smečař. Když však z národního týmu vypadl pro zranění Přemysl Obdržálek a Martin Kryštof nepřesvědčil, přijal Přemysl Kubala roli libera. "S trenérem jsme se domluvili, že to asi bude nejlepší řešení," povídal Kubala. "Ale jen pro tento turnaj," dodalo s 202 centimetry nejvyšší libero turnaje.

"Je to něco jiného, když jsem na hřišti jenom na obranu. Není to taková dřina," říká o novém postu v týmu.
 
"Můj úkol je jasný: musí se přihrát, pak se dá hrát s kýmkoli. Proti Němcům se nám to nepovedlo. Když příjem nejde, pak je libero neprospěšné."

Defenziva obecně vždy patřila k jeho nejsilnějším stránkám, zlepšit reflexy i techniku mu pomohla i léta odehraná na písku.

Zápas s Německem českým volejbalistům nevyšel vůbec, nejen přihrávka, ale ani obrana nefungovala, jak měla. A právě Kubala patří k těm, kteří si na bloku věří. Jenže teď je jeho prací zpracovávat míče výhradně v zadní zóně.

Že by však měl nutkání na síti pomoci, to ho ani nenapadlo. "Měl jsem problémy sám se sebou na přihrávce," uznal sebekriticky.

V neděli už mohl být rád, že vyhraný zápas nad Slovenskem dodal českým volejbalistům psychickou vzpruhu.

Před sebou mají ještě dva duely a přes Španělsko vede cesta do finálové osmičky v Berlíně. Proti němu reprezentanti nastoupí ve středu už v Lipsku, kam se dnes z Karlsruhe letecky přesunuli.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze