Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nemocný McIlroy začal v Hongkongu dobře, stejně jako McDowell

Rory McIlroy i přes nemoc zahrál druhý nejlepší výsledek úvodního kola Hongkong Open. | foto: AP

18 2010
Graeme McDowell má v Hongkongu nakročeno ukrojit další kus ze ztráty na Martina Kaymera v boji o evropský golfový trůn. Po prvním kole patří hráče ze Severního Irska šesté místo. Ještě lépe začal jeho krajan Rory McIlroy, jenž je druhý o ránu za Markem Brownem.

Rory McIlroy hraje s bolestmi v krku, přesto po většinu prvního kola Hongkong Open vedl. V takřka ideálních podmínkách nastřílel osm birdie, proti tomu jediné bogey, což na hřišti s parem 70 znamená skóre -7.

"Je to skvělý start," prohlásil jednadvacetiletý hráč ze Severního Irska.

Lepší než McIlroy byl pouze Mark Brown, až 446. hráč světového žebříčku z Nového Zélandu, který se usadil v čele se skóre -8. Spolu s McIlroyem se o druhé místo dělí Jeev Milkha Singh z Indie.

Kromě McIlroye se dařilo i dalšímu hráči ze Severního Irska. Graeme McDowell je v posledních týdnech ve formě, díky čemuž útočí na evropský golfový trůn, který se zdál být v rukou Němce Martina Kaymera.

Graeme McDowell, Singapur Open, 3. kolo

Graeme McDowell má nakročeno k tomu, aby opět zmenšil ztrátu na Martina Kaymera.

V Race to Dubai se rozdíl mezi nimi snížil už jen na 367 tisíc eur. Ještě nedávno přitom přesahoval milion. "Po triumfu v Pebble Beach na US Open jsem si stanovil pro tuto sezonu dva cíle. Výhru v Ryder Cupu a vítězství v Race to Dubai," uvedl bojovně naladěný Severoir. "Měl jsem to štěstí, že první cíl se podařilo splnit, a ten druhý je důvodem, proč teď v závěru sezóny hraju pět týdnů v kuse," odůvodnil svůj start v Hongkongu, kde v případě vítězství může ze ztráty na Kaymera ukrojit 300 tisíc eur a tím velmi zdramatizoval závěrečný turnaj v Dubaji.

Zdá se, že v Hongkongu má nakročeno k dalšímu dobrému umístění. Po prvním kole totiž zaujímá šesté místo se ztrátou tří ran na vedoucího Browna.

Tuje se účastní i kapitán vítězného evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie, jenž na hřišti Hongkong Golf Clubu dokázal zahrát jednu ránu pod par. Přestože je v minusových číslech, patří mu až místo v sedmé desítce. I ostatní totiž využili bezvětří ke skórování.

Hongkong Open - po 1. kole

1. Mark Brown (Nový Zéland) 62 (-8)
2. Rory McIlroy (Sev. Irsko) 63, Jeev Milkha Singh (Indie) 63 (-7)
4. Simon Dison (Anglie) 64, Soren Hansen (Dánsko) 64 (-6)
6. Graeme McDowell (Sev. Irsko) 65, Damien McGrane (Irsko) 65, Jung Nam (Již. Korea) 65, Rhys Davies (Wales) 65, Oliver Wilson (Anglie) 65, Kenneth Ferrie (Anglie) 65 (-5)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze