Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nemocná Kosteličová lyžovala. Riskuje zdraví

17 2003
Madonna di Campiglio, Praha - Na startu je Bode Miller. A nyní Janica Kosteličová. Ne, to ještě není slalom Světového poháru v Madonně di Campiglio. Jen předjezdci. Šílené? Snad. Světový šampion Miller si léčí pochroumané sebevědomí. Čtyři z pěti posledních závodů nedokončil. "Nemohl bych dělat ženám předjezdce?" požádal organizátory.

Olympijská vítězka Kosteličová mu sekundovala. Nevydržela ležet v posteli. "Chtěla jsem si aspoň projet závodní trať. Jen zlehka, na padesát procent," vysvětlila.

V listopadu prozradil chorvatský lékař Željko Šučur šokující zvěst: lyžařka trpí záhadným syndromem hormonální nerovnováhy a poruchou štítné žlázy.

"Janica je vážně nemocná," řekl tehdy. "Léčba potrvá rok a půl. Pokud se podcení, může i zemřít." A zčistajasna znovu lyžuje! "Už v sobotu trénovala v Alta Badii. S ostatníma holkama jsme po sobě překvapeně koukaly," vyprávěla slalomářka Šárka Záhrobská.

Zahrává si Kosteličová? Evidentně. "Ale lyžování je pro ni vášní. Má takovou radost, že znovu jezdí," řekl manažer Vedran Pavlek.

Jedenadvacetiletá Kosteličová přibrala, její mohutná postava je nepřehlédnutelná. "Figurou hraničí se selskou matronou. Zvlášť vzadu je značně korpulentní," sjel ji očima český kouč Petr Záhrobský.

Jistě, málo se pohybovala. "Nebo způsobily nadváhu léky, které bere." Po projetí cílem se zhroutila u bariéry. Bolestí? "Ne, z euforie. Tady je skvělá sjezdovka," řekla agentuře AP.

Zvažovala, že nastoupí už do středečního druhého slalomu. Nakonec uznala: "Ještě na tom nejsem natolik dobře. Nevrátím se do závodů dřív než po Vánocích."

Časy předjezdců nebyly zveřejněny, i když je Kosteličová a Miller znali. Jak Američan v souboji se ženou obstál? "Nevím. Asi moc dobře ne," smál se. Záhrobský tvrdil: "Janica moc neztratila. Skončila by do desítky."

Riziko zůstává. Netrpěliví Kosteličovi mohou získat málo, ale ztratit všechno. "Možná opravdu příliš spěchají," přitakal Záhrobský. "Vždycky hleděli víc na kvanta tréninku než na techniku."

Ivica Kostelič, Janicin bratr, si v pondělí pochroumal meniskus. Přijde o část sezony. Zlé zprávy nekončí...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze