Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Německá F3: Kevin Magnussen se vydal ve stopách talentovaného otce Jana

Jan Magnussen, německá F3 | foto: Roman Klemm

13 2010
Roku 1994 vyhrál britské mistrovství formule 3 mladý Dán, o kterém Jackie Stewart dodnes tvrdí, že měl nejvíce talentu z celé své generace: Jan Magnussen. Při prvním závodě německé F3 se jeho syn vydal stejným směrem.

Kvalifikace do sobotního závodu dopadla bez překvapení: v německé F3 jezdí tým, který má oproti ostatním výhodu polotovárního statusu u VW: nizozemská stáj Van Amersfoort. A byly to dallary této stáje, které zabraly v pořadí Daniel Abt, Stef Dusseldorp a Willi Steindl první tři startovní pozice mezi 22 vozy startovního pole. Magnussen postavil svůj vůz stáje Motopark hned za ně na čtvrté místo.

Tak, jak se ve formuli 1 a bohužel i ve formuli 3 často stává, rozhodl již start o vítězi. Magnussen bleskově využil malého zaváhání jezdců před ním, první zatáčka patřila jemu a ani po zbytek 18 kol po zatáčkovité trati si nedovolil chybičku. Znamenalo to první úspěch hned v jeho premiérovém závodě F3!

"Měl jsem opravdu dobrý start a posadil jsem se vedle Dusseldorpa, který se mne snažil vytlačit do trávy. Přesto jsem dokázal brzdit později než on a při tom jsem vzal i Abta. Strašně zle se zde předjíždí a proto pak šlo jen o to udržet vůz na trati," smál se spokojeně syn bývalého pilota Stewartu a McLarenu v F1.

Mezi prvními deseti se umístili i další dva mladíci se zázemím formule 1: Kevin Friesacher, mladší bratr jezdce Minardi Patricka skončil devátý a Rene Binder, synovec Hanse, který v sedmdesátých letech jezdil za Ensign, Surtees a ATS, desátý.

V německé F3 mají oba závody víkendu vlastní kvalifikaci a pro neděli překvapil nejrychlejším časem zkušený Tom Dillmann. Francouz ale měl pro konkurenci schováno i další překvapení. Jeho start sice zaváněl předčasným sešlápnutím plynu, ve "šnekovi" za rovinkou byl ovšem jako první a tím vyřídil i otázku vítězství.

Ještě senzačněji ovšem opět vyrazil Magnussen: ze šestého místa se katapultoval na třetí pozici, kterou před Abtem opět uhájil až do cíle. "Věděl jsem, že jsme trošku pomalejší, než jezdci Van Amersfoortu a proto jsem opět vše vsadil na start – a zase to vyšlo! V budoucnu ale musím zlepšit mé výkony v kvalifikaci," plánuje Magnussen, který byl po Dillmannově dodatečné diskvalifikaci hodnocen za Dusseldorpem jako druhý a vede v celkovém pořadí. Možnost k tomu bude mít za čtyři týdny na krásném Sachsenringu u Drážďan.

Výsledek sobotního závodu německé F3 v Oscherslebenu:


1 Kevin Magnussen (Dán.) Motopark-Dallara-VW 30:18,166 min.
2. Daniel Abt (Něm.) Van Amersfoort-Dallara-VW + 0,805s
3. Tom Dillmann (Fr.) hs-Dallara-VW + 6,190s

Výsledek nedělního závodu německé F3 v Oscherslebenu:
1. Stef Dusseldorp (Niz.) Vam Amersfoort-Dallara-VW
2. Kevin Magnussen (Dán.) Motopark-Dallara-VW
3. Daniel Abt (Něm.) Van Amersfoort-Dallara-VW

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze