Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Největšími nadějemi Háječková a Novotná

23 2006
Haag - Čtyři páry budou reprezentovat český plážový volejbal na nadcházejícím mistrovství Evropy. V Haagu se představí Lenka Háječková s Petrou Novotnou, které jsou největšími českými nadějemi, a Tereza Tobiášová s Šárkou Nakládalovou. V soutěži mužů budou hrát bratři Josef a Petr Benešové a Michal Bíza s Přemyslem Kubalou.

Letošní mistryně republiky Háječková s Novotnou dokázaly v jednom z kvalifikačních turnajů v Hamburku dojít až do finále, vyrovnanými výkony v celém evropském okruhu si zajistily výhodné nasazení jako číslo pět, a tím i volný los v prvním kole.

Přesto by Háječková označila na nadcházejícím šampionátu za úspěch i účast ve čtvrtfinále. "Dál je to super úspěch a medaile, to je tajný sen," řekla. Stejně jako loni budou další českou dvojicí na ME Tereza Tobiášová s Šárkou Nakládalovou, před rokem v Moskvě skončily oba tyto páry na devátém místě.

Mezi muži jsou výše nasazení bratři Josef a Petr Benešové, díky bronzu z posledního turnaje v Lucernu se kvalifikovali také Michal Bíza s Přemyslem Kubalou. Právě na začátku srpna ve Švýcarsku si však Kubala poranil rameno, potom raději vynechal republikový šampionát a šetřil se na ME.

"Trénuju s balonem, ale ještě bez tvrdého útoku. Snad to ale bude v pohodě," prohlásil v úterý Kubala, jehož partner Bíza vyhrál o víkendu domácí mistrovství v Doksech ve dvojici s Miroslavem Svobodou.

Šampionát pro 24 párů v každé kategorii se hraje na dvě porážky, po první dává šanci ještě opravný pavouk. V Haagu začnou netradičně muži, jejichž finále je na programu v sobotu, ženský turnaj vyvrcholí o den později.

Celková dotace je 200.000 eur, vítězové obdrží desetinu.

Medaili pro český plážový volejbal na ME naposledy získaly Eva Ryšavá se Soňou Novákovou, které byly v roce 2002 třetí. Loni v Moskvě vyhráli Španělé Pablo Herrera, Raúl Mesa a Řekyně Vassiliki Arvanitiová, Vassiliki Karadassiuová.

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze