Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepšími českými volejbalisty se stali Peter Pláteník a Milada Spalová

Prostějov: Milada Spalová - Volejbalistka Prostějova Milada Spalová. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

19 2009
Zástupci Českého volejbalového svazu dnes vyhlásili výsledky ankety o Nejlepšího volejbalistu roku 2008. Stali se jimi Peter Pláteník, hrající za italské Cuneo a Milada Spalová z Prostějova.

Anketu pořádá ČVS pravidelně a hlasují v ní volejbaloví experti a novináři. Za Pláteníkem skončil druhý David Konečný, hrající za francouzské Tours. Třetí místo obsadil loňský vítěz Martin Lébl (Macerata, Itálie).

Mezi ženami kralovala Milada Spalová, hrající za VK Prostějov. Druhá skončila Tereza Matuszková (Arsizio, It.) a Aneta Havlíčková (Wesht, Niz.).

Vyhlášení ankety předcházelo slavnostní podepsání pořadatelské smlouvy mistrovství Evropy v roce 2011. To uspořádá společně Český volejbalový svaz se svazem rakouským.

"Pořadatelství evropského šampionátu je výsledkem dlouholeté práce obou našich svazů," řekl Antonín Lébl, předseda ČVS. "Myslím že naši reprezentanti mají šanci na sportovní úspěch v domácím prostředí," dodal.

Jeho rakouský protějšek, Peter Kleinmann při podpisu připomněl dlouhou společnou historii obou států. "Navíc Vídeň a Praha patří k nejkrásnějším městům na světě a Liberec s Innsbruckem patří k významným lyžařským lokalitám," vyjmenoval pořadatelská města.

Šampionát se uskuteční ve dnech 9.-18. září 2011. Losování turnaje proběhne v Praze, základní skupiny v Praze, Liberci, Vídni a Innsbrucku. Ve druhé fázi turnaje se bude hrát v obou hlavních městech, finále uvidí Vídeň.

výsledky ankety

Nejlepší volejbalista roku
1. Peter Pláteník (Cuneo, Itálie)
2. David Konečný (Tours, Francie)
3. Martin Lébl (Macerata, Itálie)

Nejlepší volejbalistka roku
1. Milada Spalová (Prostějov)
2. Tereza Matuszková (Arsizio, Itálie)
3. Aneta Havlíčková (Wesht, Nizozemsko)

Nejlepší trenér u mužů
1. Petr Brom (Č. Budějovice)
2. Zdeněk Haník (reprezentační tým)
3. Jan Svoboda (VK Příbram)

Nejlepší trenér u žen
1. Miroslav Čada (Prostějov)
2. Stanislav Mitáč (Olymp)
3. Táňa Krempaská (reprezentační tým)

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze