Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší český plošinář bude na tribuně

5 2003
Praha - Sádra na pošramocené noze nedovolí nejlepšímu českému plochodrážnímu jezdci Lukáši Drymlovi startovat v sobotu na pražské Grand Prix. Závod na stadionu Markéta se jede jako součást desetidílného seriálu mistrovství světa na krátké ploché dráze a za zraněného Drymla se v něm budou rvát další čtyři čeští jezdci.

S absolutní světovou špičkou tak změří síly Bohumil Brhel, Aleš Dryml, bratr zraněného Lukáše, Josef Franc a Tomáš Topinka, náhradník Lukáše Drymla. Všichni budou bojovat nejen za sebe, ale i za tuzemskou jedničku, protože mohou v domácím prostředí připravit Drymlovy soupeře o body a bránit tím jeho desáté místo v průběžném pořadí světového šampionátu.

Takovým způsobem je motivován například Franc, který při své premiéře v Grand Prix hned v první jízdě nastoupí proti Polákovi Bajerskému a Švédovi Maxovi, kteří v průběžném pořadí šampionátu figurují za Drymlem. "Má bojový úkol je vyřadit," směje se Petr Moravec, manažer Dryml Speedway Teamu.

Čtyřiadvacetiletý debutant si den před závodem na domácí dráze nervozitu ještě nepřipouštěl. "Ale v sobotu dvě hodiny před startem to na mě padne, nebude to tu legrace," tušil Franc těžké chvíle mezi elitou.

Na světové zápolení se extrémně těší i Topinka, kterého na poslední chvíli určila Mezinárodní motocyklová federace (FIM) Drymlovým náhradníkem. Odřekl kvůli tomu starty v zahraničních ligách.

"Okamžitě jsem zrušil čtvrteční závod ve Švédsku. Sice mě to stálo peníze, protože propadla letenka, ale takovou šanci jsem nemohl pustit," řekl Topinka, který letos neuspěl v kvalifikačních bojích o Grand Prix 2004 až ve finálovém závodě v anglickém Poolu.

Tam si naopak účast v příští sezoně zajistili opět Brhel, jemuž zatím v letošním seriálu Grand Prix patří 23. místo za 15 bodů, a Aleš Dryml, který narozdíl od svého ostříleného kolegy pojede celý seriál poprvé. Vloni sice Aleš Dryml právě v Praze díky divoké kartě mezi elitu už nahlédl, tehdy ale odjel jen dvě jízdy. Protože se ani v jedné neumístil do druhé příčky, skončil.

"To bych tedy zopakovat nechtěl, loni jsem byl hodně zklamaný," uvedl starší z bratrské dvojice, juniorský vicemistr světa z roku 1999. Letos má Aleš Dryml cíl co možná nejlépe zastoupit bratra, který od něj ovšem očekává stupně vítězů.

"Bráchovi bych to strašně přál. Jsem rád, že tu pojede, a že jméno Dryml pro pražský závod nezanikne. Vyhrát tu ale může kdokoliv z první desítky nebo někdo další, letos je to nesmírně vyrovnané," uvedl Lukáš Dryml.

Na Markétě začne závod první jízdou v 19.00, vítěz bude znám kolem 22. hodiny. V čele celkové klasifikace jsou tři závody před koncem společným ziskem 96 bodů Dán Nicki Pedersen a Leigh Adams z Austrálie, zatímco obhájce titulu Toni Rickardsson ze Švédska má o bod méně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze