Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejistý Woods se vyhnul početnému davu svých obdivovatelů

Tiger Woods, trénink na hřišti St.Andrews před British Open 2010. | foto: AP

13 2010
Vztahy Tigera Woodse a publika na hřišti St.Andrews jsou zatím nejasné. Početný dav příznivců u klubovny se příchodu světové jedničky z pondělního tréninku na British Open nedočkal. Woods odešel ze sedmnácté jamky a lidem, kteří pobývali na hřišti, sotva věnoval pohled.

Už Američanův start na dvoudenní exhibici v Irsku na začátku minulého týdne ukázal, že v Evropě bude čelit nové vlně zájmu o sexuální aféru a její následky.

Na tiskové konferenci před necelými dvěma týdny dostal otázku, zda stálo za to, mít tolik žen, když je teď v troskách jeho manželství a vztah k dětem.

"Myslím, že se díváte příliš hluboko," odvětil Woods. Na další otázky po svém soukromí odpovídal pouze poděkováním.

woods v st.andrews

2005: vítězství o pět ran, skóre -14
2000: vítězství o osm ran, skóre -19
1995: (jako amatér) dělené 68. místo, skóre +8

Zatímco angloamerická média píší o tom, že dohadování právníků o rozvodu či způsobu vyrovnání s manželkou Elin Nordegrenovou spějí k závěru, pomalu umdlévá vlna spekulací o hráčově údajné paternitě nemanželských dětí.

Zatím se žádné z žen nepodařilo prokázat, že by byl Woods otcem jejich potomka. Bývalá pornohvězda Devon Jamesová by po svých obviněních na Woodsovu adresu mohla mít co do činění se soudy, kdyby golfista chtěl jitřit atmosféru.

Trénink Tigera Woodse na hřišti v St. Andrews před British Open 2010.

Trénink Tigera Woodse na hřišti v St. Andrews před British Open 2010.

Zdá se, že o to zatím nemá zájem. Starost o vlastní děti prokazuje příkladnou, Z Irska se například nejbližším letadlem vrátil na Floridu, aby vyzvedl ze školky dceru Sam Alexis.

Podle dosud neověřených informací však ji i malého Charlieho Axela bude muset létat vyzvedávat do Švédska. Elin ve své vlasti před několika měsíci zakoupila usedlost na ostrově a většinu času v její rodné zemi tráví také její rodiče a mnoho přátel.

Slavné skotské hřiště, kde ve čtvrtek začne 150. výročí The Open Championship, mu sice před pěti i deseti lety vyneslo slavný triumfální vítězství, ale návrat major turnaje na "Home of golf" přišel v době, kdy je všechno kolem Tigera jiné.

Příprava Tigera Woodse na hřišti v St. Andrews před British Open 2010.

Příprava Tigera Woodse na hřišti v St. Andrews před British Open 2010.

Podle komentátorů je Woods nejistý, jak se na veřejnosti chovat, proto se bližším kontaktům až dosud vyhýbal. Na uniformované policisty přímo na hřišti musí být zvyklý z minulých let, avšak to, jak se brání pohledům do tváří přihlížejících, je nové.

Zpravodaj agentury Reuters přitom napsal, že v místech, kde nebyli žádní diváci, se usmíval, dobře se bavil a s caddiem Stevem Williamsem si notovali po dobrých ranách.

watson: woods toho má v hlavě moc

Hrdina loňského British Open, dnes již šedesátiletý Tom Watson, není překvapen špatnou formou Tigera Woodse. "Jeho život je teď mnohem složitější. Nebyl zvyklý na absolutní ticho v momentě, kdy hraje, a nebyl zvyklý na to, že neslyší reakci publika, když zahraje nejlepší ránu," podpořil svůj názor Američan.

Před rokem v Turberry neprošel Woods cutem, zatímco Watson prohrál až v play-off s krajanem Stewartem Cinkem. O St.Andrews však Woods před časem prohlásil: "Miluju tohle hřiště."

Tom Watson před klubovnou v St. Andrews, dějišti British Open 2010.

Tom Watson před klubovnou v St. Andrews, dějišti British Open 2010.

Dva ze svých čtrnácti major titulů ostatně získal tady, v letech 2000 a 2005. "Jsem si jistý, že má v hlavě věci, jež mu všechno nesmírně znesnadňují," upozornil Watson.

Sám vyhrál slavný skotský turnaj pětkrát, v St.Andrews však nikdy. Zda se Woodsovi podaří návrat na výsluní v nejneočekávanějším okamžiku, si Watson netroufl předpovědět. "Tiger byl o tolik lepší než ostatní. Jeho golfový švih mu tolik seděl. Teď s ním má nějaké problémy," upozornil zkušený kolega.


Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze