Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejedu pro páté místo, hlásí Štybar před cyklokrosovou republikou

7 2010
Má doma tři tituly mistra republiky. A pro sobotní šampionát je znovu největším favoritem. Cyklokrosař Zdeněk Štybar, který útočí i na celkové vítězství ve Světovém poháru, ani jiné plány nemá. "Nepřijel jsem proto, abych byl spokojen s pátým místem," prohlásil.

Co říkáte táborské trati, na které se pojede mistrovství republiky a za tři týdny i mistrovství světa?
Svezl jsem se na ní poprvé a mám z toho velmi dobrý pocit. V Táboře odvedli super práci, hned by se tu mohlo odstartovat mistrovství světa. Kdybych měl známkovat pořadatele, dostali by podtrženou jedničku s hvězdičkou a se zvířátkem.

Takže líbí?
Mně osobně se trať líbí. Je hodně spravedlivá. A je těžší než tady byla ta bývalá. Pro mě je v tuhle chvíli důležité, že jsem se na ní svezl a už nasávám atmosféru mistrovství světa.

Je u soupeřů velký zájem o informace o táborské trati?
Nejen u závodníků, ale i u trenérů a dalších lidí. Pořád se mně ptají, jestli se pojede na sněhu nebo ne, jak se trať měnila. Tím, že ji pořádně neviděli, si to nedokážou představit. Třeba náš týmový trenér Danny de Bie sem přijede už v pátek.

Vy jste mistrovství republiky vyhrál loni i předloni. Bylo by pro vás velkým zklamáním, kdybyste nebyl první i letos?
Samozřejmě bych chtěl vyhrát. Důležité bude odjet s pocitem, že trať mi sedí, že mi vyhovuje a je šitá na míru. Že tu budu schopný bojovat o titul mistra světa. Hrozně rád bych zůstal v dresu mistra republiky, protože mě to těší. A dost lidí si mě takhle pamatuje i v Belgii a kdekoliv jinde. Věřím, že dres pro mistra zůstane minimálně v našem týmu.

Objevovaly se hlasy, že vaše forma graduje příliš brzy. Dokážete si ji udržet do mistrovství světa?
Po závodě Světového poháru v Zolderu jsem byl sám trochu na vážkách. Mohl jsem tam získat dres vedoucího závodníka Světového poháru. To se mi nepovedlo, byl jsem tam šestý. Spousta lidí mě v podstatě odepsalo po prvním nevydařeném závodu. Po nějakých třiadvaceti startech jsem třikrát nebyl na bedně.

V Zolderu to taky bylo dosud nejhorší umístění.
Hned ale den poté jsem bojoval o vítězství v Superprestige, kde byla konkurence úplně stejná.

Takže jak situaci hodnotíte dnes?
Myslím si, že forma je dobrá a dokonce jsem se při tom druhém závodě cítil lépe. Akorát si nedovedu vysvětlit, co se se mnou stalo v tom Zolderu. Jestli se na mně nepodepsala cesta do Čech a zpátky. Forma je zatím dobrá. A po mistrovství republiky odjíždím na Mallorcu, abych měl čas si odpočinout a potrénovat. Počasí tam bude jistě lepší než tady. Hlavně, abych měl klid a byl koncentrovaný.Najdete na iDNES.czmobilní verze