Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejblíž medaili je boxer Kraj

25 2000
Nad výsledky řeckořímských zápasníků, kteří ani jednou nevyhráli, a akvabel, jež se drží stejně jako jachtaři daleko od medailí, ční nadějná pozice boxera Rudolfa Kraje ve váze do 81 kg: když ve středu porazí Nigerijce Alberta, získá nejméně bronzovou medaili.

DÍVAL SE I HOLYFIELD

Kraj přešel do čtvrtfinále přes Američana Andersona za mohutné podpory publika. Diváci se po předchozím utkání, v němž rozhodčí neprávem přiřkli vítězství Američanu Navarrovi, přiklonili na stranu amerických soupeřů. Krajovi zatleskal i Evander Holyfield, sedící pod ringem. Po třech vyrovnaných kolech, v nichž musel dotahovat ztrátu, byl stav 7:7. Ve čtvrtém se Kraj vrhl do útočení. "Tvrdili mi, že prohrávám, a nechtěl jsem hned končit," řekl spokojený reprezentant, který vyhrál 13:12 na body. Krajův pomalejší úvod měl opodstatnění. "Soupeře jsme nikdy neviděli, jen o něm slyšeli. Proto jsem Rudovi říkal, ať ho ze začátku okoukává," prozradil trenér Svatopluk Žáček. "Byl hodně silový, technicky už na tom byl hůř, ale Američané takhle boxují," přidal postřeh reprezentant.

AKVABELY JSOU SPOKOJENÉ

Soňa Bernardová a Jana Rybářová jsou po technickém programu v kvalifikaci soutěže dvojic v synchronizovaném plavání na čtrnácté pozici. Po dnešní volné sestavě postoupí do úterního finále dvanáct párů. "Počítaly jsme, že skončíme patnácté jako v kvalifikaci. Je to stejné jako v krasobruslení a polepšit si u rozhodčích o jedno místo, to už je úspěch," řekla spokojená Soňa Bernardová.

ZÁPASNÍCI SKONČILI

Oba zápasy ve skupině řeckořímští zápasníci prohráli a v turnaji skončili: Petr Švehla do 54 kg s Číňanem Wang Chuejem i Rangrazem z Íránu, Marek Švec do 97 kg s juniorským mistrem světa Lowneym z USA i s šestinásobným světovým šampionem Rusem Koguašvilim.

JACHTAŘ MĚL SMŮLU

Michael Maier vstoupil do olympijského závodu ve třídě Finn nešťastně. Těsně před startem první rozjížďky se mu přetrhla šňůra u ráhna. "Něco takového se stane snad jednou za dvacet let," zlobil se Maier, po dvou jízdách šestnáctý. Lenka Šmídová skončila v šesté jízdě třídy Evropa třetí a posunula se na desátou pozici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze