Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nečáskové nesplnili domluvené podmínky

8 2006
Liberec - Po sezoně a půl ve Švýcarsku se florbalistka Radka Nečásková nečekaně vrátila do svého týmu FBC Crazy Girls Liberec. "Do florbalu jsem zase dostala chuť," tvrdí osmadvacetiletá hráčka, někdejší dvojnásobná nejlepší florbalistka roku.

Pro Crazy Girls se tak stala velkou posilou na cestě za obhajobou mistrovského titulu. Předtím s Libercem získala Nečásková už čtyři.

V čem byl hlavní důvod vašeho návratu do Liberce v půlce sezony?
Švýcarský tým nesplnil podmínky, na kterých jsme se domluvili.

Můžete to nějak upřesnit?
Jednak finanční, a jednak mi Švýcaři měli zajistit práci na vyšší úvazek, pracovala jsem v jednom sportovním obchodě našeho největšího sponzora. Takže šlo i o mojí výplň volného času. Vrátit jsem se ovšem chtěla i proto, že v Liberci je florbal na vyšší úrovni, než v klubu FB Riders Bubikon, v němž jsem hrála.

Jak se vašemu týmu vedlo?
Když jsem tam přišla, hráli jsme v lize B a po sezoně přišel postup do nejvyšší ligy A. Když jsem odcházela, hráli jsme okolo osmého devátého místa v desetičlenné tabulce.

Dají se srovnat švýcarská a česká liga?
U nás jsou tři top týmy - Liberec, Střešovice a Fbš Praha. Ve Švýcarsku hraje prim špičkový evropský celek Rychenberg, který minulý rok vyhrál Ligu mistrů. A dotahuje se na něj Dietlikon. Družstvo, v němž jsem hrála, na ně vůbec nestačilo, byl to rozdíl dvou tříd. Celkově je možná švýcarská liga o trochu výš.

Jak jste se za ten rok a půl zdokonalila v němčině?
Hodně jsem se zlepšila. V rodině, kde jsem bydlela, na mě mluvili jen německy. Když už to angažmá nedopadlo úplně podle mých představ, tak aspoň tohle je plus.

Liberec má pět titulů v řadě, pražské týmy jistě velice touží tuhle vaši nadvládu ukončit...
Motivaci mít určitě budou, ale my také, o to strach nemám. Chceme potvrdit, že jsme nejlepší. Některé hráčky třeba po sezoně odejdou a vždy je lepší odcházet s titulem.

Jak těžká bude letos obhajoba?
Bude to hodně náročné. V poslední době jako bychom zapomněly, že musíme hrát pořádně do těla. Musíme si vzpomenout, jak se porvat o každý balon. Moc se nám v posledních zápasech základní části nedařilo. Ale je zase fakt, že nás trápí veliká marodka a útoky byly rozházené.

Liberecké družstvo se od vašeho odchodu hodně změnilo. Jak těžké bylo pro vás sehrání s týmem?
Je to tak, tým se opravdu výrazně pozměnil, ale myslím, že to nevadí. Ve Švýcarsku jsem si to neměla s kým dát, zato tady je to úplně jiné. Hraje se mi moc dobře.

Jak dlouho chcete ještě hrát vrcholově florbal?
Těžko se to odhaduje, záleží hlavně na zdraví. Třeba před odchodem do Švýcarska jsem měla dlouho vážné zdravotní problémy, ale teď už jsem v naprostém pořádku. Návratem do Čech jsem získala nový náboj, novou chuť. Končit s florbalem určitě v nejbližší době nechci.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze