Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Máte se mnou problém? Zavolejte! A 10 000 zpráv zavařilo telefon

Jimmy Butler čelí po své první tiskové konferenci v roli hráče Minnesoty obrovskému zájmu. | foto: AP

8 2017
Proč existuje bariéra mezi americkými sportovními hvězdami a jejich fanoušky? Tady je jeden důvod. Bezprostřední basketbalista Jimmy Butler poskytl své telefonní číslo a vyzval svět, aby se mu ozval, pokud mu má co říct. Během sedmi hodin mu aparát zkolaboval.

Osmadvacetiletý chlapík, který to ze života na ulici dotáhl k bezmála stamilionové smlouvě (v dolarech) v NBA a zlatu z olympijského Ria de Janeiro, se po svém letním stěhování z Chicaga do Minnesoty pokusil získat fanoušky na svou stranu.

Fotogalerie

Hned na své první tiskové konferenci coby člen Timberwolves do přímého přenosu nadiktoval své telefonní číslo.

„Mám telefon právě teď v kapse. Pokud mi kdokoliv chce cokoliv říci, není problém. Můj telefon je 773-899-6071,“ vypálil Butler na překvapené novináře a v místnosti to jen zašumělo.

29.června 2017 v 17:28, příspěvek archivován: 07.listopadu 2017 v 11:24

VIDEO: 'My phone's in my back pocket right now. Whoever has anything to say to me, feel free. 773-899-6071.' https://t.co/qgBhAHcOZ3

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

'My phone's in my back pocket right now. Whoever has anything to say to me, feel free. 773-899-6071.' https://t.co/qgBhAHcOZ3

Až potud je to vcelku známá historka. Sports Illustrated však po několika měsících zjišťovali víc. Jak to vlastně dopadlo?

Většina lidí okamžitě psala na sociální sítě, že číslo musí být špatně, protože při zavolání telefon ohlásí plnou hlasovou schránku. Bude to však spíše tím, že byl Butlerův mobil doslova zahlcen fanoušky. Hráč odpoledne nahrál na sociální sítě video, jak v letadle telefonuje s nadšeným fanouškem.

taking all calls  and y'all thought it was a game!

Příspěvek sdílený Jimmy Butler (@jimmybutler),

Číslo tedy falešné nebylo a potvrdil to i Joon Lee, novinář webu Bleacher Report, který se sice Butlerovi nedovolal, ale vyslechl si hlas záznamníku nahraný od hráče samotného.

„Tady je Jimmy Butler. Omlouvám se, že nemohu k telefonu, ale pokud mi necháte své jméno a číslo, pokusím se vám zavolat zpět. Pokud se mnou máte nějaký problém, rozhodně zanechte vzkaz,“ říká Butler na záznamníku. 

29.června 2017 v 17:26, příspěvek archivován: 07.listopadu 2017 v 11:26

VIDEO: this is the voicemail you get when you call the number jimmy butler gave out at his press conference https://t.co/2pXIBQbRfS

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

this is the voicemail you get when you call the number jimmy butler gave out at his press conference https://t.co/2pXIBQbRfS

O tom, jak musely být Butlerovy následující hodiny bláznivé, vyprávěl webu SI.com jeho kamarád Ifeanyi Koggu.

„Půjčil mi telefon na chvíli do ruky a ten vůbec nepřestával vibrovat. Za pět minut byl záznamník plný a za deset minut ho nemohl zvednout telefon, ani kdyby sám chtěl. Telefon pak začal být tak horký, že se vůbec nedal držet v ruce. Museli jsme ho vypnout. V letadle pak Jimmy mluvil s několika fanoušky včetně jednoho, který minutu jen radostí pobíhal po zahradě. Pak se zařízení definitivně vypnulo. Když jsme ho donesli do prodejny, prodavač na neustále blikající telefon koukal, jako kdyby žil v roce 1985 a něco takového viděl poprvé. Nakonec jsme zaznamenali něco přes deset tisíc zpráv, sedm set hovorů a pět set videohovorů během sedmi hodin,“ řekl novinářům Koggu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze