Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Navrátilová o Wimbledonu: Ani ano, ani ne

6 2000
P r a h a - Americká tenistka Martina Navrátilová už letos nevyrovná rekord své krajanky Billie Jean Kingové v počtu wimbledonských titulů. Její cesta za jubilejním dvacátým vítězstvím skončila ve středu ve čtvrtfinále čtyřhry, v níž spolu s Jihoafričankou de Swardtovou prohrály s osmými nasazenými sestrami Williamsovými z USA 6:4, 2:6 a 1:6. "Užila jsem si tu víc, než jsem čekala," bilancovala svou účast na turnaji, kde hrála naposledy v roce 1996, rodačka z Prahy.

 Před východem ze šaten při pohledu na sestry Williamsovy Navrátilová prohlásila: "Vedle nich si připadám jako drobeček." Její výrok předznamenal pozdější dění na kurtu. Venus a Serena udolaly americko-jihoafrický pár silou. První sadu ještě vyhrály Navrátilová s De Swardtovou, kterým se zázrakem povedlo získat dvakrát servis soupeřek. Pak se ale Američanky dostaly do tempa a zatímco první sada trvala 42 minut, zbývající dvě, v nichž nedaly Navrátilové s De Swardtovou žádnou šanci, skončily po 27, respektive po 23 minutách hry.

"To byl uragán," hodnotila čtyřiatřicetiletá tenistka poslední dvě sady zápasu. Na přímou otázku, zda to byl její poslední Wimbledon, odpovídala vyhýbavě. "Nevím. Všechno je možné. Vrátila jsem se po čtyřech letech a dokázala jsem sama sobě i ostatním, že pořád ještě něco umím," přemítala Navrátilová. "Kdo ví? Neříkám, že sem za rok určitě přijedu hrát, ale neříkám ani, že ne," dodala hráčka, která uvažovala o tom, že by hrála smíšenou čtyřhru se svým krajanem Johnem McEnroem.

Navrátilovou teď čeká role televizní komentátorky a první zápas, jemuž bude ve Wimbledonu přihlížet za mikrofonem, bude shodou okolností semifinálový duel sester Willamsových. "Bude to velký boj. Už se na to těším," prohlásila Američanka s poťouchlým úsměvem.Najdete na iDNES.czmobilní verze