Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat Neumannové? Možná už v lednu

30 2003
Praha - Už na osmnáctého ledna si plánuje Kateřina Neumannová návrat do Světového poháru v běhu na lyžích. "Klasickou desítku na Moravě určitě nepoběžím, ale bruslařský sprint mě skutečně láká," řekla dvojnásobná stříbrná a bronzová medailistka z olympijských her k závodu v Novém Městě. První velký krok zpět k lyžování čeká Neumannovou 21. listopadu.

To dostane v pražském Karolinu na slavnostním setkání ke stoletému výročí svazu lyžařů dodatečně stříbrný kov za běh na 15 km volnou technikou a bronzový za kombinaci ze Salt Lake City. Medaile jí patří kvůli prokázanému dopingu Rusky Larissy Lazutinové.

Už teď však se však připravuje na novou sezonu v rakouském Ramsau. Jela tam sice trénovat hlavně na suchu, ale napadl sníh a nakonec se i šestkrát svezla na lyžích. "Musím říct, že to bylo příjemné," vzpomínala. "Bylo to lepší, než jsem čekala. Je ale jasné, že minulé roky jsem na tom v této fázi byla lépe," řekla.
 
Pauzu bez lyží neměla moc dlouhou, třebaže v létě povila dceru. "Ještě v květnu jsem těhotná lyžovala," připomněla. "Tak velká pauza bez sněhu to tudíž nebyla," řekla. Když opět po pauze vyjela na sníh, nijak zvláštní pocity neměla. "Sice tam nebyly skvělé podmínky, ale zalyžovala jsem si s chutí."

Posledních několik dní v Ramsau však zažila ideální počasí. "Bylo mínus deset, jasno, bezvětří. I proto má Lucka ve tváři takovou krásnou alpskou barvičku," povídala s chutí o své dceři, kterou může díky své mamince brát na soustředění a chystá se s ní jezdit i na závody Světového poháru.

"Mamce to ale dalo zabrat, má zničená kolena, jak každý den pět hodin chodila s kočárem. Lucka má proježděné celé město, i když o tom neví," řekla třicetiletá Neumannová. "Ale nakonec jsme byly všechny spokojeny," podotkla. Rodačka z Písku se cítí trochu jako mezi mlýnskými kameny.

Moc chce závodit, ale nerada by návrat uspěchala. "Dokud nebudu připravená na slušné úrovni, nepojedu," prohlásila. Nejhorší pro ni bude listopad. "To všichni odjedou a já se budu tréninkem prokousávat sama," pokrčila rameny. Byla by proto ráda, kdyby nenapadl žádný sníh.

"Mohla bych trénovat na suchu, sníh někde poblíž bych přivítala v prosinci,"
plánovala reprezentantka, kterou na konci léta trápilo zdraví. "Byl to nerv v oblasti beder, z toho mě bolela noha až v lýtku. Ale už je to dobré," ujistila vzápětí.

Pravidelně by matka v červenci narozené dcery Lucie měla ve Světovém poháru nastupovat až v únoru. "Klasickou desítku na Moravě určitě nepoběžím, ale bruslařský sprint mě skutečně láká. Pokud bych byla kvalitně připravená, ráda bych to zkusila," přiznala po tiskové konferenci svazu lyžařů.

Nechává si ale otevřená zadní vrátka, neboť nechce hazardovat se svým jménem. "Příležitost vrátit se po mateřské přestávce před domácím publikem je velice lákává, ale to je také ideální možnost uříznout si pořádnou ostudu," upozornila s úsměvem. "Zatím je ale takové plánování hodně na vodě," pravila.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze