Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nástupci Federera a Nadala budou dál k vidění na šampionátu v Prostějově

Také švýcarský tenisový elegán Roger Federer se před lety představil v Prostějově na MS do 14 let. | foto: AP

13 2010
Dobrou zprávu se v průběhu finálového turnaje světového šampionátu do 14 let dozvěděli od mezinárodní federace ITF pořadatelé z Prostějova. O medaile se bude v jejich tenisovém areálu bojovat také v příštích dvou letech.

V praxi to znamená, že mistrovství na jednom místě zůstane minimálně čtrnáct let, což je unikát.

"Před tím byl sedmkrát v Japonsku. Bereme to jako ocenění naší práce. Je to pro nás prestižní záležitost," řekl majitel pořádající TK Plus Miroslav Černošek.

Velkou roli při prodloužení smlouvy hrál místní areál, kde je vše na jednom místě. Dostatečný počet kurtů, hotel přímo vedle centrálního dvorce a zatahovací střecha, pod níž se dá hrát i za nepříznivého počasí. "Navíc máme sehraný tým, který pořádá extraligu nebo velký mužský turnaj UniCredit Czech Open," poznamenal Černošek.

Mistrovství světa v kategorii do 14 let je spíše prestižní záležitostí, která pořadatelům nepřináší žádný finanční zisk. Přesto o prodloužení kontraktu uznávaný sportovní manažer hodně stál.

"Je to poslední věková kategorie, kde startují opravdu ti nejlepší tenisté a tenistky. Ty už na šampionátech do 16 a 18 let nepotkáte. I proto jsme v Prostějově před časem viděli například Federera, Nadala nebo Djokoviče. Tomu odpovídá také zájem tenisových agentů. Na našich kurtech byli zástupci všech agentur, kteří sledovali budoucí hvězdy," přiblížil zákulisí turnaje Černošek.

Díky prostějovskému pořadatelství mají finálovou účast v předstihu zajištěnou také české výběry dívek a chlapců, které nemusejí o postup bojovat v těžkých kontinentálních kvalifikacích.

"To je také jeden z důvodů, proč jsme se snažili, aby turnaj zůstal v republice. Pokud chceme vychovat tenisty, kteří jednou budou hrát Fed Cup a Davis Cup, potřebujeme konfrontaci se světovým tenisem. Věřím, že to přinese své výsledky," doufá šéf TK Plus Černošek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze