Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nastoupí ve „Velké“ i vítěz z Liverpoolu? Bylo by to poprvé v historii

Bělka Sixteen, dvojnásobná vítězka Velké pardubické, je znovu mezi přihlášenými. | foto: Michal Klíma, MAFRA

29 2009
Nejslavnější domácí dostih - 119. Velkou pardubickou steeplechase České pojišťovny letos zřejmě poprvé v historii absolvuje vítězný kůň z Velké národní v Liverpoolu. Do uzávěrky prvního termínu přihlášek pořadatelé zaevidovali nejen kompletní českou elitu, ale také 14 koní z Anglie, Irska a Francie.

Nejzvučnější jméno nosí dvanáctiletý irský hnědák Silver Birch. Svěřenec trenéra Gordona Elliotta má na svém kontě devět vítězství v překážkových dostizích.

V roce 2004 vyhrál Velšskou národní s žokejem Walshem, ale jeho největší triumf přišel o tři roky později, kdy s žokejem R. M. Powerem překvapivě zvítězil ve Velké národní. Letos v Aintree startoval rovněž, slavný dostih však po pádu nedokončil.

"Když se v seznamu objeví celá česká špička, je přihlášen vítěz Velké národní Silver Birch nebo velmi kvalitní Wonderkid a Darkness, nemohu být nespokojen," prohlásil Miroslav Petráň, předseda představenstva Dostihového spolku Pardubice.

O třetí vítězství v řadě by mohla bojovat klisna Sixteen, na loňskou účast mohou navázat také druhý Hirsch, třetí Juventus, čtvrtý Numero Due a šestý Mr Land. Schází pouze pátý Decent Fellow, který ukončil dostihovou kariéru.

Přihlášen je rovněž smutný hrdina minulého ročníku Amant Gris, jenž proběhl cílem jako první, ale posléze byl diskvalifikován kvůli neobjetí točného bodu.Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
LEAN MANAGER | NYMBURSKO

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze