Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Naší výhodou je vyrovnaný tým, říká zlínské libero Obdržálek

Přemysl Obdržálek v dresu Zlína | foto: Jan Karásek, MAFRA

19 2010
Velká pohoda vládne mezi extraligovými volejbalisty Fatry EkoSolar Zlín. Tým, který tvoří zkušení matadoři a nadějní mladíci, rozjel novou sezonu báječně. Vyhrál úvodní tři utkání a usadil se v horních patrech tabulky. Tedy v místech, na nichž se chce pohybovat celou sezonu.

"Je to super," pochvaluje si libero Přemysl Obdržálek, který zároveň působí jako hrající asistent trenéra Macka.

Úvodní tři utkání v sezoně vyhrál zlínský tým naposled před šesti lety. Co letošní rozjezd naznačuje?
Nedá se z toho nic usuzovat, protože tři zápasy jsou na hodnocení strašně málo. Ale naší výhodou je vyrovnaný tým. Máme dva kvalitní nahrávače, skoro na každou pozici máme výbornou náhradu. To nám v minulosti trošku chybělo. Důležité je i to, že jsme trošku zapracovali na mezihře v poli.

A taky na bojovnosti, ne? V televizním zápase s Havířovem jste se vrhali za míči, které byly zdánlivě ztracené.
O tom to je. Vím, že spoustu balonů nevezmeme. Přesto tam stokrát skočím a sto první balon vyberu. Důležité je žádný míč nevypustit a hrát na 110 procent.

Na palubovce loňského finalisty Liberce jste vyhráli suverénně, doma proti Havířovu jste otáčeli ztrátu 0:2. Proč jste se tak trápili? Výhra v Liberci nás možná trochu ukolébala. Proto jsem rád, že Havířov nás trošku uzemnil. Je vidět, že profesorsky to nejde, že nemůžeme nikoho podcenit.

V dalších kolech postupně narazíte na Brno, ČZU Praha a Ústí nad Labem, které nepatří mezi favority. Nabízí se proto otázka, kdo zastaví Zlín?
Na losu nezáleží, stejně musíme hrát se všemi. Ale jestliže chceme potvrdit naše současné postavení, musíme porážet soupeře, kteří by měli být pod námi. Úspěch s Libercem nebo Českými Budějovicemi, to je něco navíc. Ale proti Brnu, Praze nebo Odolce musíme ukázat svoji kvalitu a porážet je. Nemůžeme tvrdit, že míč je kulatý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze