Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naše základní sestava patří k nejlepším v lize, říká kouč plzeňských házenkářů

Plzeň - Hranice: Šetlík se chystá ke střele - Šetlík se chystá ke střele v utkání Plzeň - Hranice. | foto: Daniel Beran, MAFRA

11 2010
Včera pečlivě zkoumal videozáznamy z utkání Plzně a Karviné v základní části extraligy. A střádá plány, jak úřadující mistry obelstít ve čtvrtfinále. Jak soupeře překvapit a dostat se v play-off dál. Kouč házenkářů Lokomotivy M.A.T. Plzeň Vladimír Haber chystá tým na vrchol sezony.

"Snesly se na nás výtky. Že jsme pokazili závěr základní části, přišli o místo v elitní čtyřce. Na hráče to trošku padlo, vnímají to. Ale náš společný úkol je, aby to ze všech spadlo s úvodním hvizdem prvního čtvrtfinále," burcuje Haber.

Z páté pozice vyzýváte čtvrtou Karvinou, v sobotu čtvrtfinále začnete na severu Moravy. Má tam Plzeň šanci uspět?
Zrovna se dívám na náš únorový zápas v Karviné (29:31). A jsem přesvědčený, že scházelo málo, abychom tam vyhráli. Za nerozhodného stavu, šest minut před koncem, sudí kvůli neexistujícímu prorážení odepřeli Bokrovi regulérní gól, mohli jsme jít do vedení. Minimálně na bod jsme měli. To je pro nás víra, oba letošní zápasy s Karvinou byly vyrovnané. A doma jsme je porazili. Věřím, že máme šanci.

Plzeň může jít do série s tím, že nemá co ztratit. Je to výhoda?
Může být, nebudeme pod takovým tlakem jako při nedávných zápasech se Zubřím či v Hranicích. Půjdeme do toho s tím, že můžeme překvapit. Tak, jako před dvěma lety Duklu, se kterou jsme ve čtvrtfinále sehráli úžasnou sérii.

Ale soupeř vás teď jistě nepodcení.
S Karvinou jsme sehráli kvalitní zápasy, určitě jsme si získali respekt. My ho samozřejmě máme také. V posledních kolech Karviná vyhrála výrazným rozdílem, nabrala sebedůvěru. I když proti sobě měla týmy ze spodku tabulky.

Jak tedy na mistra vyzrát?
Tím, co na ně platilo i v základní části. Především dobrou defenzivou. Nehnat se zbrkle do útoku, neriskovat. Jít do brejku jen při jistých situacích. Ztráta míče proti Karviné znamená jistý trest. Nesmíme soupeře dostat do tempa. Máme navíc užší kádr, nesmíme se bezhlavě hnát dopředu.

Jenže v útoku kvůli zdravotním potížím počítáte ztráty.
Nedá se nic dělat. Bokr určitě nebude, svalové zranění nedovolí hrát ani Škvařilovi. A v pořádku nejsou ani Soukup se Šetlíkem. Nastoupí, ale s dávkou sebezapření.

Před dvěma lety jste právě proti Dukle nasadili spojku z první ligy Matoušíka. Chystáte ještě posílení týmu?
Už ne. Počítáme se zkušenostmi Ády Blechy, který nastoupil už proti Lovosicím a pojede s námi do Karviné. Usilovali jsme o příchod Jirky Pirocha, jenže ten stále právně řeší svůj odchod z německého Bad Neustadtu.A chtěli jsme, aby se na play-off vrátil talentovaný Cvikl na spojku. Na poslední chvíli se omluvil, že kvůli pracovním povinnostem nezvládá. Dohodli jsme se, že naskočí až do letní přípravy. Jiné varianty jsme zamítli, neznamenaly by posílení. Na soupisku jsme pouze zapsali gólmana z našeho dorostu Honzu Misaře.

Proč podle vás Lokomotiva po reprezentační pauze přišla o místo mezi první čtyřkou?
V té přestávce to nevidím, v ní jsme sehráli výborné zápasy třeba s Duklou a nic nenasvědčovalo ztrátě formy. Ale tým hodně poznamenala následná porážka v Třeboni. Podvědomě jsme asi soupeře podcenili a vymstilo se to. Ty body nám v konečném účtu scházely.

Věříte, že se tým "nakopne"?
Naše základní sestava patří k nejlepším v extralize, to je názor zdaleka nejen můj. Teď jsou hráči trošku uzavřenější, ale uděláme vše, abychom je namotivovali. Já jim věřím.

Čtvrtfinále OKD Karviná (4) - Plzeň (5)

1. zápas 14. března Karviná - Loko M.A.T. (10.30, ČT4) rozhodčí: Horáček, Novotný
2. zápas 17. března Loko M.A.T. - Karviná (18) rozhodčí: Kavulič, Skružný případný
3. zápas 21. března Karviná - Loko M.A.T. (10.30) rozhodčí: Novák, Kohout

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze