Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Brno ještě jednou naruší atmosféru: Simpsona nahradí pořízek z Bosny

Stan Simpson (vlevo) z Brna a Ladislav Pecka z Ústí na rozskoku. | foto: mmcité Brno

25 2017
Ještě jedna změna v basketbalovém Brně před koncem přestupního období: americký pivot Stan Simpson odchází, zastoupí ho někdejší bosenský reprezentant Ermin Jazvin. Hromotluk z Mostaru naposledy hrál za kosovské Baškimi Prizren.

Američan Simpson v Brně zaujal svými atletickými kvalitami a zařadil se mezi opory týmu. Jenže...

„Již delší dobu byly Simpsonovy výkony ovlivněny nespokojeností hlavního trenéra (Zorana Helbicha) s přístupem k pracovním povinnostem hráče a jeho pracovní morálkou. Tyto neshody nyní vyústily v oboustrannou dohodu o odchodu Simpsona z týmu,“ píše se na webových stránkách mmcité Brno.

„Velmi nás mrzí, že k této situaci došlo, navíc v tak důležité části sezony. Se Stanem z týmu odchází hráčská kvalita i fanoušky oblíbená osobnost. Bylo však zřejmé, že za daných okolností nemůže tým pokračovat ve stejném složení. Věříme, že i přes odchod tak kvalitního hráče můžeme v následujících týdnech odehrát vyrovnaná utkání a bojovat o co nejlepší umístění ve skupině A2,“ uvádí k tomu generální manažer klubu Martin Pavelec.

Do Brna přichází zkušený Bosňan Ermin Jazvin, jenž si zahrál na dvou evropských šampionátech a svou vlast reprezentoval mezi lety 2003 až 2011.

Jenže tenhle 207 centimetrů vysoký hráč má v 36 letech ta nejlepší léta za sebou, udávaných 117 kilogramů nejspíš o něco překračuje.

24.února 2017 v 15:31, příspěvek archivován: 25.února 2017 v 12:06

Ermin Jazvin, international center and former BiH National Team, joins @BasketBrno to compete in the @KooperativaNBL(@sofoklo13 - @BHBasket) https://t.co/MzFVzXTioq

Ke skvělým angažmá z předchozí fáze basketbalové kariéry (německý Ludwigsburg, španělská Granada, řecké Marussi a Iraklis) se už pár let nedostal. Naposledy působil v Rakousku, Maďarsku a v Kosovu.

„Vzhledem k přestupnímu termínu 28. února věříme v Jazvinovo rychlé zapracování se do týmu. Jde o zkušeného hráče s bohatou kariérou, který by neměl mít problém se zapojit do tréninku i zápasů a pomoct týmu v bojích o důležité body,“ vnímá situaci pozitivně manažer Pavelec.

A zároveň uznává, že atmosféru v klubu i mezi fandy poznamenávají časté změny v kádru. „Je pravda, že jsme se potýkali s mnoha změnami v sestavě,“ říká.

„Původně jsme předpokládali stabilizaci kádru, abychom mohli hrát s vyrovnaným týmem. Nyní jsme v situaci, kdy musíme vyhodnotit práci týmu během sezony a přijmout opatření do sezony další, aby se tyto události neopakovaly. Především však musíme hráčům vytvořit takové podmínky, abychom ukončili sezonu mimo sestupovou příčku,“ shrnuje Pavelec.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze