Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nahrávač Zapletal si pochvaluje: Ve Zlíně je skvělá atmosféra

Petr Zapletal | foto: Dalibor Glück, MAFRA

2 2010
Kvůli startu na mistrovství světa se k týmu připojil až v rozjeté sezoně, ale na hře to skoro není poznat. Reprezentační nahrávač Petr Zapletal skvěle diriguje hru zlínských volejbalistů, což nejnověji poznali hráči Příbrami.

"V souhře jsou ještě rezervy, chce to čas," řekl Zapletal navzdory jasné výhře 3:1.

Během celého utkání jste zaváhali jen jednou. Ve třetí sadě jste vedli 22:18, přesto jste ji ztratili. Neměl jste strach, že nakonec prohrajete?
Ne. Věděl jsem, že to dotáhneme k vítězství. Set jsme ztratili jen v jednom postavení. Rozhodl jeden servis, při němž nešťastně trefili Justyho (Marka Tomáše).

Vypadá to, že si všichni hodně věříte.
Samozřejmě. Je tady skvělá atmosféra. Z osmi zápasů jsme jen jednou prohráli, a to ještě nešťastně v Ústí nad Labem, kde jsme vedli 2:0. Tým šlape, v útoku nemáme žádný problém. A taky si pomáháme servisem.

Vy v každém setu dáte eso. Je to vedle perfektní nahrávky další způsob, jak chcete zlínskému týmu pomoci?
Tentokrát se mi podání moc nedařila, pár jsme jich zkazil. Šel jsem do úplného rizika a nevyplatilo se to. Ale jinak mi servis jde. Jsem rád, že to pomáhá týmu.

Doma jste vyhráli všechna utkání, přesto vám moc diváků nefandí. Nemrzí vás to?
Věděl jsem, že v české lize moc lidí nechodí. Doufám, že je přilákáme našimi výkony. Že si o nich přečtou, budou nás sledovat a bude jich chodit víc.

V Příbrami působí váš spoluhráč z reprezentace Jiří Bence, trénuje ji kouč národního týmu Jan Svoboda. Jak často si zavzpomínáte na nedávný světový šampionát, kde jste s nimi skončil desátý?
Poměrně často. Spousta lidí se o mistrovství baví, chtějí vědět, jaká tam byla atmosféra, jak jsme hráli. Pořád to mám v hlavě, vzpomínám na to rád.Najdete na iDNES.czmobilní verze