Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naděje jsou fuč. Čeští házenkáři se musejí na Euru obejít bez pivota Juříčka

David Juříček - Házenkář David Juříček. | foto: Jan KarásekMF DNES

6 2010
Šance, jakkoli minimální, že se český házenkář David Juříček podívá na evropský šampionát do Rakouska, definitivně splaskla. Je tu ale jedna dobrá zpráva: start Jana Sobola, Juříčkova spoluhráče z francouzského Montpellier, se naopak jeví reálně.

Pětatřicetiletý Juříček si zlomil prst a pohmoždil kloubní pouzdro v listopadu v utkání Ligy mistrů proti Szegedu. Slovenský kouč české reprezentace Martin Lipták přesto doufal, že by se dvojnásobný nejlepší český házenkář mohl k týmu připojit v dějišti šampionátu. Po rozhovoru s hráčem se této naděje musel vzdát.

"David bohužel na šampionát neodjede, přestože by velmi chtěl. Jeho zranění stále není v pořádku, ale dohodli jsme se, že se spojíme opět před červnovou kvalifikací na MS," řekl pro webové stránky házenkářského svazu Lipták.

Vedle absence spojky Pavla Horáka, jenž si na podzim přetrhl přední zkřížený vaz, je to druhá velká ztráta. Naopak hrozící absence křídelního hráče Sobola se zdá být zažehnána. V pondělí absolvoval u klubového lékaře prohlídku, která ukázala, že zraněný sval se hojí lépe, než se čekalo.

V úterý se Sobol opět zapojil v Plzni do přípravy týmu. "Na turnaj do Dánska nepojede, nicméně nebude zahálet. Dostal od nás individuální tréninkový plán. K týmu se připojí příští týden," řekl Lipták, který místo Sobola bere na turnaj Tomáše Čípa.

Do Dánska odcestuje ve čtvrtek 17 hráčů včetně tří brankářů. Na ME ale pocestují pouze dva - Martin Galia a Petr Štochl. "Je potřeba vyzkoušet i Miloše Slabého, který bude v případě potřeby připraven do šampionátu zasáhnout," uvedl Lipták, který má až na jeden otazník o sestavě pro evropský šampionát prakticky jasno.

Po delší době se do reprezentace vrátil Jan Stehlík z francouzského klubu St. Raphael. Jeho post pravé spojky je v národním týmu dlouhodobě nejvíce problematický, i kvůli Horákově zranění.

"Stehlík vypadá dobře, v klubu hraje celé zápasy a jsem s ním spokojen. Šanci jet na ME má ale i Šulc, který bude hrát v B týmu ve Francii. Budu čekat na zprávy o jeho hře a podle toho se rozhodneme," řekl k jedinému otazníku v sestavě Lipták.

Evropský šampionát se uskuteční už ve druhé polovině ledna.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze