Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nabídky z ciziny odmítnu, říká florbalista Chodova Jendřišák

Matěj Jendrišák (vlevo) ještě v dresu Střešovic | foto: Ladislav Němec, MAFRA

30 2010
V základní části florbalové extraligy si chodovský útočník Matěj Jendřišák udržoval průměr přes dva a půl bodu na zápas. Díky tomu se stal nejproduktivnějším hráčem soutěže (25+28).

V play-off pokračoval podobným tempem, dokud však nenarazil v semifinále na střešovický Tatran, s nímž Chodov vypadl 0:3 na zápasy.

Skvěle rozjetá sezona. Chodov po deseti letech přešel přes čtvrtfinále. Co chybělo, aby šel dál? Přejít přes Tatran, ale to bylo těžké. Navíc mi přišlo, že někteří kluci byli lehce uspokojení. Chyběla nám koncentrace. Zápas jsme vždy ztráceli až ve druhé polovině.

Bohužel pro vás se to stalo ve všech třech zápasech a série byla rychle u konce. Nemrzí vás, že se nehraje souboj o třetí místo?
Na jednu stranu mrzí, protože bychom měli šanci poprat se o medaili. Na druhou stranu třetí místo Mladé Boleslavi je spravedlivé. Ani jednou jsme ji letos neporazili. I když ten souboj mohl být atraktivní, je to pro ni zasloužené.

Opět sezonu končíte bez titulu.
Dvakrát jste o něj přišel ve finále, teď ještě dřív. Je Chodov tým, ve kterém byste se ho mohl dočkat?
Určitě. S tím jsem do klubu přicházel. Trenér mi před sezonou řekl, že do tří let bymohl být Chodov ve finále. Když přijdou dva kvalitní hráči, povést se to může.

Jste nejproduktivnějším hráčem extraligy, nechystáte odchod za lepším?
Nějaké nabídky jsou, dokonce i ze zahraničí, ale dokud budu studovat, tak odchod neplánuji.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze