Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na tohle deváté místo jsem se nadřel nejvíc, říkal Kreuziger

Roman Kreuziger (vlevo) na trati letošní Tour de France | foto: Profimedia.cz

25 2010
Longjumeau (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Znovu devátý a znovu spokojený. Roman Kreuziger si na Tour de France splnil cíl, i když se o něm říkalo, že z TOP 10 nejlepších závodníků byl vidět nejméně. "Četl jsem to, ale jsem v desítce a vidět budu v dalších ročnících," slíbil jezdec Liquigasu.

Třeba už za rok, kdy z boje o bílý dres vypadne Andy Schleck?
Za rok to zase bude něco jiného. Ale pořád věřím tomu, co jsem si naplánoval: v 2011 budu bojovat o bílý dres. To platí.

Jak honotíte aktuální ročník?
Jsem maximálně spokojený, ale bylo pár momentů, které budeme muset rozebrat s trenérem, abychom se chyb vyvarovali na příští rok.

Jakou chybu jste udělal?
Na to si musíme sednout, probrat celý závod. To nejde říct během dvou minut, je třeba delší rozbor.

Contador přiznal, že letos nepřijel v top formě. A vy?
Myslím, že připravený jsem byl. Že se každý rok objeví někdo nový, je normální. Pořád je mi 24 a je třeba držet si určitý  standard. Jsem podruhé v desítce, to určitě význam a hodnotu má.

A zjistil jste, co je třeba na příští rok udělat lépe?
Chybí mi lepší reakce na změnu rytmu, taky trochu síla, ale věřím, že to časem přijde. Někdo toho času potřebuje míň, já  víc. Konečně jsem zažil první únik na Tour, i nástup v Alpách jsem zkusil. Svědomí mám proto úplně čisté.

O tom nástupu jste pak sám řekl, že to byla školácká chyba.
Vím, že to byla věc, kterou jsem asi neměl udělat. Ale bylo správné, že jsem to zkusil.

Je za horší reakcí na útoky víc hlava nebo nohy?
Důležité jsou obě věci, ale není možné, že na Okolo Švýcarska mi nástupy potíže nedělají, a tady s tím problém mám. Bude  třeba změnit závěrečnou přípravu.

Takže už žádné soustředění na San Pellegrinu?
Vysokohorská příprava je správná, ale pak je třeba analyzovat, jak trénovat dál.

Kam řadíte svoji třetí Tour v žebříčku náročnosti?
Byla to jedna z těch těžších, i tím, že byla hodně vyrovnaná. Rozestupy nejsou až tak velké, vždycky jsem míval větší  ztrátu, letos jsem se vešel pod dvanáct minut, což v takto těžkém ročníku není až tak strašné. Tohle 9. místo je ale zatím asi nejvíc vydřené.

V čem vás tahle Tour posunula?
Od Ivana (Bassa) jsem se naučil to, že je zvyklý závodit hodně vepředu a eliminovat tak nebezpečí v pelotonu. Samozřejmě  jsou momenty, kdy se dá relaxovat a šlapat vzadu. Ale tady toho času na odpočinek je málo a je lepší zůstat celých dvacet dní stoprocentně koncentrovaný. Díky tomu, že tu Ivan byl, jsem poznal cestu, jak závodit na Tour.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze