Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na světovém šampionátu v Liberci se představí 29 českých lyžařů

V české nominace na MS v Liberci nechybí skokan na lyžích Roman Koudelka | foto: Reuters

11 2009
Celkem 29 českých lyžařů by se mělo podle dnes zveřejněné nominace zapojit do kolotoče nadcházejícího světového šampionátu klasiků v Liberci. Ve složení českých týmů není žádné překvapení, poslední otazník řeší skokani, kde o zbývající volné místo v sestavě bojuje trio Borek Sedlák, Jan Matura a Čestmír Kožíšek.

Nejvíc jmen obsahuje sestava běžců, v níž vedle hlavní české medailové naděje Lukáše Bauera figuruje dalších šest reprezentantů. Šest je běžkyň, sdruženářů a skokanů. Mezi skokany mají nominaci jistou Jakub Janda, Roman Koudelka, lídr Kontinentálního poháru Lukáš Hlava, Martin Cikl a Ondřej Vaculík, tým ještě doplní jeden z tria Sedlák, Matura a Kožíšek. Nejmenší, čtyřčlenná, je reprezentace skokanek, které v Liberci čeká premiéra na velké akci.

Šampionát odstartuje slavnostním zahájením ve středu 18. února, první závody jsou na programu o den později. V akci se jako první představí běžkyně na trati 10 kilometrů klasickou technikou, sdruženáře čeká závod na desetikilometrové trati s hromadným startem a středním můstku.

Česká nominace

Běh - muži: Bauer, Jakš, Koukal, D. Kožíšek, Magál, Razým, Šperl; ženy: Erbenová, Janečková, Moravcová, Nývltová, Rajdlová, Skalníková.

Skok - muži: Cikl, Hlava, Janda, Koudelka, Vaculík a jeden z trojice Sedlák, Matura, Č. Kožíšek; ženy: Dejmková, Doleželová, Míková, Pustková.

Severská kombinace: Dvořák, Havránek, Churavý, Skopek, Slavík, Vodseďálek.Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze