Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Sony Open jsou v čele obhájce i nováček

Davis Love III - Sony Open 2010, třetí kolo. | foto: AP

15 2010
Po úvodním kole druhého turnaje nové sezony PGA Tour je v čele šestice hráčů.

Po úvodním kole Sony Open se o první místo dělí hned šestice golfistů. V náročných povětrnostních podmínkách, které v Honolulu ve čtvrtek panovaly, se jim podařilo obejít hřiště za 65 ran, což znamená pět úderů pod normu hřiště Waialae Country Clubu.

Na předních příčkách výsledkové listiny, která celkem čítá 144 hráčů, je až překvapivě velký počet relativně neznámých jmen.

Z vedoucí šestice patří do širší světové špičky obhájce loňského prvenství Zach Johnson a Australan Robert Allenby, kterému se loňská sezona na PGA Tour nepovedla.

Robert Allenby, Sony Open 1. kolo

(Australan Robert Allenby)

Dalším z lídrů je i nováček Troy Merritt, který startuje na svém vůbec prvním turnaji PGA Tour. Merritt je jedním ze tří hráčů, který vyhrál obávanou kvalifikační školu stylem, že po každém kole vedl.

Na prvním místě jsou i veterán Davis Love III., Ryan Palmer a John Merrick.

Ránu za vedoucí šesticí jsou velká jména Ángel Cabrera a Steve Stricker, které mimo jiné doplňuje další nováček Martin Flores.

Nejpřekvapivější? Lucas Glover

I na opačné straně leaderboardu se objevují známí hráči. Například Lucas Glover zahrál pět ran nad par, což je o deset úderů horší výsledek než zahrála vedoucí šestice, a dělí se až o 125. místo. Úřadující vítěz US Open, který vyhořel i v posledním kole úvodního turnaje letošní sezony, trefil pouze šest fairwayí, devět greenů v regulaci a zahrál celkem 31 puttů.

Lucas Glover, Sony Open 1. kolo

(Lucas Glover předvedl další výpadek)

Glover nedokázal zahrát ani jedno birdie. Na devítce se mu sice povedl eagle, ale ve skórekartě také má pět bogey a jedno double bogey. Na svých posledních 36 soutěžních jamkách tak Glover zahrál osm bogey a tři double bogey, což je výkon, který u něj neočekával ani ten největší pesimista.

Stejně jako Glover na tom je jeden z největších golfových naději Rickie Fowler. Jen o úder líp na úvod skončil Luke Donald, který okupuje 120. příčku. Na dvou ranách nad parem a 84. místě je Australan Stuart Appleby.

Sony Open - po 1. kole

1. Zach Johnson (USA) -5
1. Troy Merritt (USA) -5
1. Davis Love III. (USA) -5
1. Ryan Palmer (USA) -5
1. John Merrick (USA) -5
1. Robert Allenby (Austrálie) -5
7. Ángel Cabrera (Argentina) -4
7. Steve Stricker (USA) -4
7. Martin Flores (USA) -4
7. Carl Petterson (Švédsko) -4
7. Jeff Quinney (USA) -4
7. Pat Perez (USA) -4
7. Shane Bertsch (USA) -4
7. Tom Lehman (USA) -4
7. Brian Stuard (USA) -4
7. Roger Tambellini (USA) -4


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze