Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na slavnostní večeři dorazil šampion v teniskách

11 2000
L o n d ý n - Tradiční večeře šampionů Wimbledonu se v neděli nezvykle zpozdila. Finále mužské dvouhry skončilo kvůli čtyřhodinové dešťové prodlevě s padající tmou, až tři minuty před jedenadvacátou hodinou, na kterou byl naplánován začátek večeře. A tak se pět set pečlivě vybraných hostů scházelo v mondénním londýnském hotelu Savoy postupně.

V lehce nachových šatech, které si v předtuše vítězství vybrala doma na Floridě v den odjezdu do Wimbledonu, přikráčela nová šampionka Venus Williamsová. Šaty dorůžova měla pro všechny případy dopředu koupeny také její sestra Serena.

"Myslím, že si zasloužím tady být. Vždycky jsem si představovala, jak se účastním wimbledonského bálu. Jak vyhrát velký turnaj, to mi ukázala Serena loni na US Open," řekla Venus Williamsová poté, co při vstupu do sálu sklidila vřelý potlesk stojících hostů. "Bohužel jsem si se šaty už nepořídila boty. Musela jsem si je koupit až po finále," dodala.

Sampras dorazil do Savoye teprve dvacet minut po půlnoci. Ačkoli po svých šesti minulých vítězstvích ve Wimbledonu přijel vždy ve smokingu, tentokrát nebyl na slavnostní chvíli připraven. Pod sportovním sakem měl tričko, na nohou tenisky.

"Hrála jsi skvělý tenis a můžeš být hrdá na to, co jsi dokázala," řekl Sampras zářící krajance Williamsové a dodal: "Gratuluji tobě i tvé rodině." Dvě americké vlajky visely u čelních stolů. Podával se uzený losos, studená krémová polévka, jehněčí, zelenina a brambory.

Sestry Williamsovy však odešly hned po hlavním jídle. Za necelých dvanáct hodin jim totiž začínalo finále čtyřhry. A Sampras se zdržel jen čtvrt hodiny. Britský tisk se v neděli předháněl ve vzývání nové vítězky.

"Venuše na oběžné dráze," hlásal titulek Sunday Times. "Planeta Venuše," sděloval Sunday Express. "Vítejte v éře Venus," hlásal Independent on Sunday. Jaké však bylo největší vítězství Williamsové? Noviny naznačily, že Venus zastínila v popularitě i dosavadní první dámu britského tisku Rusku Kurnikovovou. "Anna kdo?" ptal se najednou bulvár Sunday Mirror.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze