Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Rusy dnes vyběhne české mládí

25 2006
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Pečeť na postup do semifinále MS ve Švédsku potřebují dnes v Solně udělat čeští florbalisté. V případě předpokládané večerní výhry Finska nad Lotyšskem sice mohou v posledním zápase základní skupiny s Ruskem i prohrát, tuto alternativu si však nikdo v českém týmu nepřipouští. Přestože v základní sestavě dostanou dnes v 16 hodin šanci především čeští mladící, jasným cílem je výhra.

Úspěšně zvládnutý včerejší klíčový duel s Lotyšskem umožnil českým trenérům na dnešní odpolední zápas s Ruskem výrazně překopat obvyklou základní sestavu. Téměř jistý postup do semifinále využijí k odpočinku hlavních opor a do sestavy nasadí mladíky a také hráče, kteří doposud ve Švédsku působili jen v rolích náhradníků. "Rusko rozhodně nepodceňujeme, ale o této variantě sestavy jsme byli v případě výhry nad Lotyšskem přesvědčení už dlouho. Už předem jsme říkali, že máme v letošní nominaci dost mladých hráčů, kteří by měli hlavně načerpat zkušenosti z MS pro další kariéru a pokud je nyní šance, že mohou odehrát i celý zápas, bude to pro ně neocenitelná praxe," vysvětluje reprezentační kouč Zdeněk Skružný.

Od začátku zápasu tedy dnes český tým bude hrát proti Rusku na dva útoky a v případě příznivého vývoje u této varianty zůstane až do konce. První pětku dnes vytvoří dosavadní třetí lajna Folta, Brus - Skalík, Richter, Freund, druhá pětka bude složená převážně z dosavadních náhradníků - Vladař, Kotlas - Kadlec, Novotný, Sladký. Do hry bude připraven i třetí útok Machala, Garčar - Zálesný, Sikora, Ostřanský, ten však do hry naskočí jen v případě nepříznivého vývoje utkání. Jen na tribuně si dnes odpočinou Petr Kožušník a obránce Hanzlík, na střídačce budou ještě připravené opory Cepek, Pavel Kožušník a Jakůbek, kteří by měli chodit do hry jen na přesilovky.

"Týmu jsme rozhodnutí oznámili na dnešní dopolední poradě, samozřejmě někteří zkušenější hráči by rádi hráli i dnes, ale naše rozhodnutí naprosto respektují a rozumí našemu záměru dát v ostrém zápase na mistrovství světa šanci mladým hráčům. S tím samozřejmě souvisí i obsazení postu gólmana a v naší brance proto dnes bude chytat další mladík David Rytych. Rusové jsou sice zatím na letošním MS bez bodu a čeká je jen boj o udržení, musíme si však dát pozor na jejich brejky. Nehrají příliš kolektivně, snaží se spíše o individuální průniky, ale měli bychom na ně být připraveni a stejně jako proti Lotyšům vsadíme na trpělivou hru," dodal český kouč.

Pokud ve večerním zápase nedojde k senzaci v podobě bodové ztráty Finska s Lotyšskem, může si český tým s Ruskem dovolit i prohrát, v českém týmu si však takovou variantu nikdo nepřipouští. "Florbal není fotbal, nepředpokládáme, že by Finové nad Lotyšskem nevyhráli. Hlavně se na večerní výsledek nebudeme ohlížet, chceme nad Ruskem vyhrát a potvrdit zasloužený postup do semifinále. Zahrát si o víkendu v Globenu o medaile byl náš dvouletý díl a nechceme si jej pokazit podceněním zápasu s Ruskem," rázně vysvětlil Zdeněk Skružný.

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze