Iveta Benešová

Iveta Benešová | foto: ČTK

Na Prague Open měl hlavní roli déšť. Benešová jen rozehrála semifinále

• 4
Hlavní roli v sobotním programu na tenisovém Prague Open sehrálo počasí. Hustý déšť skrápějící kurty na pražské Štvanici nejprve odložil a poté přerušil semifinále české jedničky Ivety Benešové s Rakušankou Sybille Bammerovou. Zápasy plánované na sobotu se tak přesouvají na neděli.

"Bohužel celý den prší a je to beznadějná situace. Předpověď až do večera je stejná a kurty jsou v takovém stavu, že by se nemohlo hrát," musel konstatovat ředitel turnaje Vladislav Šavrda.

Zápas Ivety Benešové, jediné zbývající domácí hráčky ve dvouhře, proti Rakušance Bammerové měl začít v pravé poledne. Za vytrvalého deště ale bylo utkání o hodinu odloženo.

Samotný začátek se české jedničce podařil, po několika přesných a razantních úderech vedla v úvodní hře zápasu 40:15 při podání soupeřky. Pak se ale přesnost z její rakety vytratila, Benešová prohrála deset míčů za sebou.

Svou frustraci dala Češka najevo míčku, který v přerušené hře napálila do mantinelu. Osvědčila se jí alespoň výhoda domácího prostředí: šanci udržet se v prvním setu jí přinesl další déšť, který po několika málo minutách duel přerušil. Benešová opouštěla kurt za nepříznivého stavu 0:3.

Plánované sobotní zápasy se dohrají v neděli. Krátce poté bude následovat finále. "V deset hodin začnou obě semifinále současně. Potom by následovala exhibice a po ní okamžitě finále dvouhry," upřesnil Šavrda. Finálový souboj by měl začít v 15:00.

Druhé semifinále na Prague Open obstarají nejvýše nasazená Francesca Schiavoneová z Itálie a Švýcarka Timea Bacsinszká. Finále čtyřhry sehrají Benešová s krajankou Barborou Záhlavovou-Strýcovou, proti nim stanou ukrajinské sestry Aljona a Kateryna Bondarenkovy.

V případě, že se nepodaří završit finálový program v neděli, turnaj se bude dohrávat v pondělí.