Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Prague Handball Cupu vládl severský trend

Prague Handball Cup - ilustrační foto | foto: www.phc.cz

7 2010
Výmluvněji než jakákoliv slova hovoří o Prague Handball Cupu pouhá čísla. Házenkářského turnaje pro mladé hráče narozené v letech 1991–1998 se zúčastnilo 370 týmů. Účastníci přijeli z 21 států. Hrálo se ve 22 halách. Za pět dní bylo sehráno více než 1 500 zápasů. Organizační výbor čítal 250 lidí. Rozpočet dosáhl 7 milionů.

"Největším problémem celého turnaje je logistika. Pro týmy máme 30 až 40 ubytovacích míst a hraje se ve 22 halách, všichni se samozřejmě musí někde stravovat," vypráví Jaroslav Chvalný, ředitel turnaje.

Prague Handball Cup se během devatenáctileté existence vypracoval mezi největší světové turnaje. "V Evropě jsou i větší, ale ty už se nehrají v halách," dodává Chvalný.

Z českých týmů si nejlépe vedly slávistky, které dokázaly vybojovat prvenství v kategorii 1993–94. Daleko lépe dopadly celky ze Slovenska, jež měly v medailových bojích početné zastoupení.

"Pro mě jsou ale nejlepší týmy ze Švédska a Dánska. Severský trend ovládl téměř celý turnaj," říká Chvalný. "Ale zápasy byly vyrovnané, nedá se říct, že by některý tým ostatní vyloženě převyšoval," dodává.

V případě remízy nerozhodovaly o vítězi sedmimetrové hody, ale tzv. shot-out. Jak probíhá? "Hráč nahraje svému brankáři a vybíhá na soupeřova gólmana. Poté mu jeho brankář hodí míč zpět, on ho zpracuje a střílí," vysvětluje Chvalný.

Ačkoliv finálové zápasy se odehrály v pondělí, pro něj turnaj ještě neskončil. "Další měsíc budeme vyřizovat platby a likvidovat další věci spojené s turnajem. Pak si dáme měsíc volno a potom už začneme chystat další ročník."

Autor:


Témata: logistika
Najdete na iDNES.czmobilní verze