Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na mě by přišli dva veteráni s tužkou, říkal Jágr. A místo golfu hrál petanque

5 2009
Ještě než začala ve Slavkově u Brna tisková konference s ruskou tenistkou Annou Kurnikovovou, do sálu nakoukl český hokejista Jaromír Jágr. "Mám zprávu, že se to o hodinu odkládá," prohodil. "To víte, trvá jí dlouho, než se nalíčí."

Největší hvězda českého hokeje dorazila do Slavkova na golfový turnaj osobností. Jágr se převlékl do bílého golfového oblečení a vyrazil si zkusit pár úderů. Do samotného turnaje osobností ale nezasáhl.

Při cvičné hře zkoušel patovat, pak raději odložil golfové hole a v doprovodu svých parťáků hrál s golfovými míčky petanque.

Pak si oblékl sako a vyrazil k sálu, kde se chystala na tiskovou konferenci hlavní hvězda dne - blonďatá ruská kráska Kurnikovová.

Když Jágr odcházel od sálu zaplněného novináři a fotografy, neodpustil si další vtípek: "Když mám tiskovku já, tak přijdou dva veteráni s tužkou. A teď je tady plno."

Anna Kurnikovová, Jaromír Jágr a Roman Šebrle při golfu ve Slavkově

To už Kurnikovová začala odpovídat na dotazy. I na to, jestli zná Jágra. "Pamatuji si ho, když hrál ve státech. Byl neuvěřitelný, jedna z legend," říkala. "Moc se těším, jak se s ním potkám."

Stalo se tak krátce po skončení tiskové konference. Při společném focení před zahájením golfového turnaje se kromě Jágra s Kurnikovovou v hloučku osobností objevil i desetibojař Roman Šebrle, hokejista Martin Straka, herec Jiří Bartoška a Marek Eben.

"Jestli se mi Anna líbí? O to přece nejde, jsme tady kvůli tenisu," odpovídal s úsměvem Jágr.

Po zahájení turnaje se totiž Jágr i Kurnikovová rychle přesunuli do Prostějova, kde je čekala tenisová exhibice. Ruská tenistka si zahrála po boku Karla Nováčka čtyřhru proti páru Jiří Novák - Petra Píchalová-Langrová. Teprve pak se měl do hry zapojit i Jágr. 

Jágr o tenisu: Nikdy nebudu hrát dobře

To byl trénink. Český hokejista Jaromír Jágr vzal přípravu na tenisovou exhibici v Prostějově důkladně. Minulý týden fandil na grandslamovém turnaji Roland Garros v Paříži kamarádovi Radku Štěpánkovi.

A na jednom z kurtů si zahrál i s profesionálními tenisty. Radil mu i bývalý deblista Petr Pála, který na turnajích Štěpánkovi pomáhá.

"Každá taková zkušenost vám pomůže, abyste se zlepšili. Vím, že nikdy nebudu hrát dobře. Jsem samouk a mám v sobě zlozvyky," říká Jágr.

A s kým jste hrál v Paříži nejčastěji? S Petrem Pálou?
Petr byl hodně línej. Bylo v plánu, že s Petrem budu hrát často, ale on tam měl jiné zájmy. Trénoval Radka (Štěpánka) a měl tam spustu známých. Na kurt jsme se spolu dostali tak dvakrát, maximálně třikrát. Trénoval jsem s klukama ze čtyřhry.

Radek Štěpánek říkal, že spolu probíráte tenis. Dokážete mu i poradit?
Já určitě nikomu neradím. Když se mě někdo zeptá na nějakou zkušenost nebo radu, tak mu poradím. Ale nemůžu mu radit, co se týká tenisu. Tenis a hokej jsou úplně jiné hry. Ale psychika, nebo jak se má člověk chovat, aby se nedostal do krize, to je společné. V tenisu je to ještě důležitější.

Proč?
V hokeji je dalších devatenáct hráčů, kteří vás mohou zachránit. V tenise to nejde. Když hrajete špatně, tak nevyhrajete. Tenis je hodně o psychice. A o emocích. Radost, strach, zlost, vztek, to všechno vás zablokuje tak, že nehrajete to, co máte.

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze