Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Markétě se strhne bitva o šampionáty

19 2006
Pardubice - Velká bitva o Evropu a svět. Hned druhý závod tuzemské plochodrážní sezony má veledůležitý náboj. Dnešní národní kvalifikace na pražské Markétě rozhodne o českých zástupcích pro letošní evropský a světový šampionát. Mezi hlavní uchazeče o závody na mezinárodní scéně patří i plošináři pardubické Zlaté přilby. Na startu jich dnes bude pět.

"Chtěli bychom mít aspoň dva jezdce v mistrovství světa a tři v evropském šampionátu," prohlásil Petr Moravec, tiskový mluvčí klubu. "Mělo by to být reálné přání."

Jistotu zatím má pouze Lukáš Dryml. Jako úřadující mistr republiky obsadí jedno místo v kvalifikaci světového šampionátu, z níž se bude postupovat do seriálu Grand Prix. "Sice ho ještě bolí ruka po pádu při extralize, ale určitě to v Praze zkusí," podotkl Moravec.

Další místo v mistrovství světa obsadí vítěz dnešního závodu a třetího jezdce určí plochodrážní svaz na základě výsledků minulé sezony. Nejvážnějším kandidátem na divokou kartu je Aleš Dryml, loňský vicemistr Evropy jednotlivců i dvojic.

Do evropského šampionátu může po rozšíření kvalifikačních kol nasadit česká plochá dráha hned osm jezdců. "Účast si zajistí nejlepší šestice z pražského závodu. Další dva závodníci dostanou divoké karty," podotkl Moravec.

Ani v evropském seriálu by neměli scházet Drymlové. Do nominačního boje o oba šampionáty by měl promluvit i Tomáš Suchánek. "Šanci dostat se do mistrovství Evropy má také Marian Jirout," podotkl Moravec.

"Hynek Štichauer, který ve startovní listině nahradil zraněného Švába, bude sbírat zkušenosti. Jeho prioritou je evropský šampionát juniorů do 19 let."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze