Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na golf s čivavou, na Miss golf s Veronikou

Finalistka soutěže Miss golf 2010 Veronika Kalinová. | foto: Archiv Veroniky Kalinové

8 2010
Jmenuje se Monty a podobnost s přezdívkou slavně vítězného kapitána rydercupového týmu je čistě náhodná. I když Veronika Kalinová je z finalistek Miss golf 2010 v tomto sportu jednou z nejzručnějších. Mezi dvanáctku dívek pro soutěžní galavečer se kvalifikovala právě z "missího" turnaje.

Ale zpátky k Montymu. Je to čivava a svou lidskou přítelkyni doprovází často i na hřiště. "Beru ho tam po domluvě. Malý pes většinou nevadí," říká osmnáctiletá studentka osmiletého gymnázia v Klášterci nad Ohří.

Poprvé vzala svého psíka ještě jako štěně na Malevil a udělala z něj zapáleného "golfistu". Jen jednou v Mariánských Lázních byl maršál zprvu nakloněn vykázat čtyřnohého návštěvníka ze hřiště, ale když ho viděl, změkl.

Finalistka soutěže Miss golf 2010 Veronika Kalinová.

Při turnajích Monty samozřejmě dlí v přenosné boudě, ale ne proto, že by jinak zaneřádil hřiště. "Když je potřeba, všechno za ním sbírám, ale on je chytrý. Zaleze si někam do křoví a ani ho nenapadne dělat něco na faiwaji," usmívá se Veronika.

Finalistka soutěže Miss golf 2010 Veronika Kalinová.Majitelka hendikepu 9,6 hraje od devíti let a její cesta ke golfu byla klasicky rodinná. začala, když otec přivezl z blešího trhu v Německu starý set. "Jeli jsme to zkusit na veřejné hřiště do Krásného Dvora. Já malá jsem hrála s těžkými holemi pro chlapy. Až pak mně a mladšímu bratrovi opatřili rodiče vlastní hole."

Od zelené karty v Mostě vedla Veroničina cesta do Karlových Varů. Za tamní klub hraje teď extraligu, i když tvrdí, že se chce golfem spíš bavit než v něm soutěžit.

Ačkoli rodinná rivalita, to je něco jiného. "Máme v garáži tabulku a když se někomu změní hendikep, tak se přepíše pořadí," prozrazuje pozadí kláštereckého soupeření, do něhož se jako čtvrtý člen zapojila i maminka.

Do Prahy přes Kadaň

Veronika Kalinová teď myslí na maturitu a vysokoškolské studium v Praze. Od přechodu do hlavního města si ovšem slibuje také širší paletu možností, jak si zahrát. Samozřejmě, Monty pojede také.

Ještě předtím ale Praha přivítá krásnou Západočešku při finále soutěže o Miss golf v neděli 28. listopadu v divadle Hybernia.

Ačkoli s modelingem a profesionálním focením Veronika zkušenosti nemá, už jednou soutěží krásy prošla. "Kamarádky mě loni přihlásily na Miss Kadaň. Skončila jsem čtvrtá, první tři byly z Kadaně," neztrácí úsměv.

Finalistka soutěže Miss golf 2010 Veronika Kalinová.

Tatínek prý byl z vystoupení své dcery v sousedním městě tak nadšený, že ji sám přihlásil do klání o golfovou dívku roku. "Nebyla jsem při soutěži vůbec nervózní a tohle pro mě bude další zkušenost. Jestli se sejde parta holek, tak si to spolu užijeme. S rivalitou se dá počítat, ale já si to nechci nijak znepříjemňovat," dodává bezelstně majitelka malé čivavy.Najdete na iDNES.czmobilní verze