Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na český písek se vrací brazilský pár

3 2006
Praha - Brazilští vítězové květnového turnaje Challenger v Brně, plážoví volejbalisté Sabino Hevaldo a José Rodrigo, se vracejí na český písek. Díky kontaktům s českou bratrskou dvojicí Benešových se je podařilo nalákat k účasti na úvodní turnaj nového seriálu Sony Ericsson Cup, který se hraje na konci tohoto týdne v Pňově na Nymbursku.

Nový seriál zahrnuje čtyři turnaje v kategoriích mužů i žen, na kterých budou s domácí špičkou bojovat i pozvaní zahraniční soupeři. Kromě Brazilců Hevalda a Rodrigem, sedmdesátého páru světa, jsou přihlášeny dvojice ze Slovenska, Polska a Ukrajiny.

Získat brazilský pár pro český turnaj není snadné, ale Hevaldo s Rodrigem přijali pozvánku díky osobním kontaktům s českými hráči. Navíc léto tráví v Evropě, kde se koná většina světových turnajů. "A v Brně se jim moc líbilo," řekl šéf Asociace plážového volejbalu
Josef Beneš starší.

Seriál tvoří turnaje v Pňově, pražských Žlutých lázních, Doksech a vyvrcholí o prvním srpnovém víkendu ve Slavkově u Brna.

Program serie
6.-9. 7.: Pňov,
13.-16. 7.: Praha-Žluté lázně,
27.-30. 7.: Doksy,
3.-6. 8.: Slavkov u Brna

Každý turnaj má dotaci 100 000 korun pro muže a 70 tisíc pro ženy. Celkový vítěz se vyhlašovat nebude. "Na všech turnajích nebude stejné složení, bylo by to nespravedlivé," vysvětlil Beneš.

Některé dvojice totiž dají ve stejných termínech přednost Evropskému, případně ty nejlepší Světovému okruhu.

Sportovní fanoušci holdující kurzovému sázení budou mít poprvé v historii akce na českém území šanci zpeněžit svůj přehled o plážovém volejbalu. Sázková kancelář Fortuna totiž vypíše kurzy na vítěze každého turnaje. Podobnou možnost nabízel tento atraktivní sport na písku jen před dvěma lety v průběhu olympijských her v Aténách.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze