Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na branky nehledím, posteskl si střelec přerovských házenkářů Bechný

Třeboň (v modrém) - Přerov | foto: Ladislav Němec, MAFRA

5 2010
Je mu dvacet pět let, měří 193 centimetrů, váží rovný metrák. Hraje za Přerov, za poslední tým tabulky, který už jedenáct utkání v řadě nevyhrál. Lepšího střelce v extralize házenkářů nenajdete. Tomáš Bechný nasázel ve 22 zápasech 143 branek, přesto nezastavil propad nováčka na úplné dno. "V záchranu ale věřím," nevzdává se hlavní zbraň Sokola před koncem základní části.

Tomáši, jaký to je pocit, být nejlepší střelec extraligy v nejhorším týmu extraligy?
(pousměje se) No, je to zvláštní pocit. Teď na branky vůbec nehledím, potřebujeme získat nějaké body, abychom nešli do play-out z posledního místa. Je vcelku jedno, jestli jsem nejlepší střelec nebo ne. Musíme udělat všechno pro to, abychom s Jičínem bodovali.

Není trošku deprimující dávat tolik branek a pozorovat, jak to týmu vlastně ani příliš nepomáhá?
Já se snažím dát do každého zápasu všechno. Když mi to tam padá, jsem rád. Ale jak říkám, branky bych klidně vyměnil za body.

Očima trenéra Přerova Richarda Bučka

Tomáš má, jak já říkám, "zubřáčskou zarputilost". Uhraje míče, se kterými se ani nepočítá. Loni byl nejlepší střelec první ligy, letos je nejlepší střelec extraligy. Spokojenost s ním je maximální. Chtěli bychom, aby zůstal, ale v první řádě bude záležet na něm a na Zubří, kterému patří. Se svou výkonností by s nimi mohl hrát naprosto bez problémů.
Pracuje, dálkově studuje, má rodinu, takže je pro něj složitější absolvovat tolik tréninků, proto je pro něj výhodnější být u nás v Přerově.

Nabízí se otázka, jestli byste nechtěl jít do lepšího klubu. Stále jste hráčem Zubří.
Jak to se mnou bude dál, je věcí jednání klubů. V Přerově mi nic nechybí. Tedy kromě vítězství. Co bude příští rok, zatím nevím.

Neláká vás vrátit se do Zubří?
Zatím mi nic nechybí. Já už mám házenou jen jako koníček. V Zubří by to bylo už zase na jiné úrovni. Musel bych přehodnotit své priority. Bylo by to o něčem jiném.

Tím myslíte, že už byste neskloubil házenou s prací a dálkovým studiem?
Ve Zlíně studuji obor učitel informatiky, pracuji, mám rodinu. Je toho prostě hodně. Zubří už by bylo moc náročné.

Co je největší problém Přerova?
(přemýšlí) To je těžké. V této části sezony jsme ztratili body, hlavně ve Dvoře a ve Frýdku, naším špatným výkonem. Dělali jsme chyby, brankáři nás moc nepodrželi a v útoku to bylo chvilkami bezzubé. Prohráváme spíše naší vinou, než že by byl soupeř lepší.

Čili nováčkovská daň?
Možná, ale myslím si, že kvalitní hráče máme.

Bude to však stačit na záchranu?
Šance je. Protože tým máme možná nejlepší z poslední čtverky. Záchrana je v našich silách. Musíme si s tím poradit.

Autor:


Témata: extraliga mužů
Najdete na iDNES.czmobilní verze