Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odměna pro kouče. Na atletickém MS poprvé dostanou medaile i trenéři

INOVATIVNÍ LONDÝN. Od olympijských her 2012 má britská metropole pověst atletického ráje. Před MS 2017 pořadatelé opakovaně naznačují, že šampionát bude v lecčems nezapomenutelný. Třeba i nápadem medailí pro trenéry. | foto: AP

28 2017
Na mistrovství světa získal Jan Železný pět medailí, na další může oštěpařská legenda a v současnosti úspěšný kouč v padesáti letech myslet jen těžko. Jenže může. A při síle své tréninkové skupiny klidně na dvě nebo i na tři. Organizátoři srpnového světového šampionátu totiž rozhodli, že v Londýně budou dostávat cenné kovy i trenéři.

S tímhle pozoruhodným nápadem nápadem přišla britská atletická federace, která pro něj získala podporu mezinárodní federace IAAF.

Mistrovství světa v Londýně se uskuteční od 4. do 13. srpna.

„Vztah mezi trenérem a sportovcem je natolik výjimečný a důležitý, že je fantastické, že na mistrovství světa v Londýně budou koučové oceněni za úsilí, které věnovali tomu, aby dostali sportovce na pódium,“ uvedla na webu IAAF vicemistryně Evropy v dálce Jazmin Sawyersová, která se jako členka kreativního týmu podílela na designu medailí.

Ředitel šampionátu Niels de Vos ocenil, že vedení světové atletiky tuto myšlenku podpořilo. „Je správné, že ty okamžiky na pódiu by měly patřit atletům, ale trenéři hrají tak důležitou roli v jejich úspěchu, že je nám potěšením podpořit atlety, aby svůj úspěch mohli sdílet.“

Medaile totiž budou svým koučům, nebo jinému člověku, který sehrál při zisku cenného kovu klíčovou roli, sami sportovci bezprostředně po svém medailovém ceremoniálu.

Pořadatelé londýnského šampionátu sto dní před začátkem MS uvedli, že medaile budou inspirovány stejnou tematikou jako ty pro sportovce, ale vzhledově se budou lišit. Obě sady budou představeny v květnu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze