Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Můžu vás překvapit, slibuje uzdravená Williamsová

28 2006
New York, Praha - Neodepisujte mě. Právě tenhle vzkaz posílá před US Open svým soupeřkám americká tenistka Serena Williamsová. Šest měsíců byla mimo hru kvůli poraněnému kolenu. Světem letěly fotky bývalé světové jedničky: očividně obtloustlá Williamsová jako by definitivně tenis zavrhla. Místo toho vyspávala až do odpoledne v posteli, noci trávila bujarými večírky.

Objevila se v televizní reality show. "Potřebovala jsem si od tenisu odpočinout. Hlavně psychicky," vysvětlovala. Ta pauza se na ní samozřejmě podepsala.

Ale nezruinovala ji. Když už se zdál konec kariéry téměř nezvratný, přistoupila na bezmála armádní dril šéfa floridské tenisové akademie Bollettieriho. Navzdory všemu výsměchu, všemu despektu kolem. "Znovu bude nejlepší na světě," sliboval Nick Bollettieri.

Takže to zase na kurtu zkusila. S jakým výsledkem? Turnaj v Cincinnati: semifinále. Turnaj v Los Angeles: semifinále.

Jakýpak konec? Zapomeňte. Bojovnice se srdcem nezdolné lvice je zpátky! "Teď mě tu máte," tvrdí odhodlaně. "Oba předchozí turnaje jsem zvládla. Těším se na příští týdny. Cítím, že jsem v pohodě. Pokud budu zdravá, můžu na US Open něco dokázat."

Co to může znamenat? Třeba nic, možná jen další velkohubé prohlášení. Propadák v prvním zápase. Nebo fenomenální návrat. Velký úspěch rodačky ze Saginaw, která US Open vyhrála už v letech 1999, 2002 a 2003.

Jenže než k tomu dojde, musí si v pavouku turnaje poradit s několika těžkými soupeřkami. Ve 3. kole může narazit na Srbku Ivanovičovou, dál na světovou jedničku Mauresmovou, Švýcarku Hingisovou či ruskou modelku Šarapovovou.

"Nalosování mě nezajímá," ujišťuje Williamsová. "To není můj styl. Musím mít na každou z nich. Bylo mi už od začátku jasné, že na tomhle turnaji nebudu nasazená, takže s tak těžkou cestou za úspěchem jsem smířená. Nebojím se, nezajímá mě to, nezáleží mi na tom." Podívejme, tohle je Serena, jak ji známe. Bude to povědomý pohled i při utkání? 

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze