Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme hrát naplno, říká McEnroe

9 2000
L o s A n g e l e s - Malé nasazení vyčítal John McEnroe vlastnímu týmu. Nedostatečná touha po výhře stojí podle jeho slov za tím, že favorizovaní američtí tenisté prohrávají po čtyřhře s českým celkem 1:2 na zápasy. "Necítím to, ale možná jsme je podcenili," připustil McEnroe. McEnroe, nejúspěšnější americký daviscupový hráč, nabádá své svěřence, aby přestali spát na svých grandslamových vavřínech a začali tvrdě pracovat. "Předvádíme se jako rozmazlené děti," rozčiloval se McEnroe po sobotní čtyřhře, ve které Jiří Novák s Davidem Riklem porazili Alexe O'Briena a Jareda Palmera.

V pátek šokoval nejen McEnroa v životní formě hrající Novák výhrou nad Petem Samprasem. Jediný bod Američanů zatím získal Andre Agassi.

Sampras a Agassi dohromady vyhráli osmnáct titulů na turnajích Grand Slamu ve dvouhře, Palmer a O'Brien mají na kontě po jednom deblovém úspěchu. Čeští tenisté nepřešli na turnaji velké čtyřky ať ve dvouhře nebo čtyřhře přes brány čtvrtfinále.

"Musíme na to všechno zapomenout a začít něco dělat. Pokud jsme něco zanedbali, tak je to nedostatečná snaha po výhře. Je třeba nabídnout něco navíc, jinak se v Davis Cupu nevyhrává," rozvíjel McEnroe teorie pod tlakem amerických žurnalistů.

Americký kapitán nepřímo nařkl Samprase, že v pátek proti Novákovi neodevzdal tolik, co měl. "Podívejte se na Čechy, hrají o mnoho lépe než na turnajích. Novákova úroveň výrazně stoupla, ale nemůžeme to smést slovy, že soupeř byl lepší. To mi nestačí. Já chci, abychom hráli naplno. Všichni. Nechci kritizovat, ale vyburcovat hráče k tomu, abychom vyhráli," pronesl McEnroe.

V rozboru uplynulých dvou dnů se McEnroe pustil i do amerických médií. Vyčítal  novinářům malou podporu. "Lidé tenisu nerozumí, protože nám chybí historie. Česká republika je malá země, ale vychovala mnoho skvělých hráčů. Tenis tam má tradici," vysvětloval McEnroe. "Jsem přesvědčen, že kdyby se hrálo v Praze, tak je tenis na prvních stranách všech novin, ale tady je nejdřív baseball, golf, Lakers a hokej," spílal kapitán.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze