Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarským rovinám letos vládne žokej Murzabayev

ilustrační foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

9 2015
Šest mítinků je v letošním programu karlovarského Hipodromu Holoubek. Dostihový den Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se svými dvěma vrcholy v podobě Letní ceny klisen a Poháru Josefa Váni Agrofert 2015 rozetnul dostihovou sezonu v lázeňské metropoli na dvě půle.

Všechny tři hlavní rovinové dostihy měly mezi jezdci jediného vítěze: Bauyrzhana Murzabayeva.

Před secesní tribuny závodiště ve Dvorech už letos znovu zavítala se svým mítinkem evropská šlechta, která koncem dubna tradičně otevírá dostihovou sezonu na západě Čech.

Na Jarní ceně Fredericks & von der Horst se po škrtnutí jediné hlášené klisny Jessi cesta za vítězstvím otevřela největším favoritům a se soupeři si pohrál ten největší z nich: Aldzarb v sedle s žokejem Bauyrzhanem Murzabayevem, který z vedoucí pozice diktoval tempo a na cílové pásce byl o více jak dvě délky dříve před největším pronásledovatelem Napastnikem a debutujícím Touch Of Geniusem.

V polovině června se jako druhý mítink letošního programu ve svém už sedmaosmdesátém pokračování přihlásila Karlovarská dvojnásobná míle, vedle podzimní Ceny prezidenta v tuzemsku jediný test nejvyšší kategorie určený ultra vytrvalcům.

A znovu to byl žokej Bauyrzhan Murzabayev, kdo sedlal vítězného koně. Charros v mohutném náporu přešel pod jeho vedením předloňského vítěze Bacarese a odrazil i zvenčí finišující klisnu Nirgeru.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze