Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Českým sálovým cyklistům vstup do mistrovství světa nevyšel

Švýcarští krasojezdci v soutěží smíšených dvojic. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

21 2014
Petr Skoták s Pavlem Šmídem vstoupili do turnaje v kolové na mistrovství světa v Brně těsnou prohrou se Švýcary 3:4. Nedařilo se ani krasojezdcům. V kvalifikaci čtveřic skončilo české kvarteto na posledním pátém místě a neprobojovalo se do sobotního finále. V soutěži dvojic kategorie open obhájili suverénně titul André a Benedikt Bugnerové z Německa. Nejlepší český pár Tomáš Grůna, Klára Kovářová obsadil desáté místo.

Skoták se Šmídem vstoupili do duelu se Švýcarskem nervózně a nabídli soupeři získat dvoubrankový náskok. Po změně stran už prohrávali 1:4. Podařilo se jim pak snížit na rozdíl jediného gólu a nastřelili třikrát tyčku, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

„Vstup do turnaje byl hodně těžký. Švýcaři z nervózního začátku vytěžili více. Naše hra se ve druhém poločase po zklidnění zlepšila a vypadali jsme mnohem lépe. Myslím si, že další zápasy ukážou výkonnostní vzestup,“ řekl trenér českého páru Pavel Petrovský.

V krasojízdě se Grůnovi s Kovářovou nepodařilo dosáhnout na osmé místo. „Zajeli jízdu na hranici svých možností a bez pádu, na lepší výsledek to ale nestačilo,“ konstatoval trenér krasojezdců Bob Horváth. Další český pár Jaroslav Vrána, Adéla Přibylová obsadil 12. místo.

V sobotu se budou rozdělovat tituly v krasojízdě čtveřic a žen jednotlivkyň.

MS v salové cyklistice v Brně

Krasojízda:
Dvojice open - finále: 1.
A. Bugner, B. Bugner (Něm.) 162,57, 2. F. Allgäuer, Mathisová (Rak.) 138,87, 3. Rauch, Breitenbachová (Něm.) 133,22, 4. J. Allgäuer, Gasserová (Rak.) 117,94, ...10. Grůna, Kovářová 88,17, 12, Vrána, Přibylová (všichni ČR).

Kolová
Skupina A:
Schnetzer, Bröll (Rak.) - Baudu, Martens (Belg.) 6:3, Berner, König (Něm.) - Meyer, Seyfried (Fr.) 3:1, , Schneider, Planzer (Švýc.) - Skoták, Šmíd (ČR) 4:3.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze