Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MS družstev vyhráli suverénně Američani

10 2000
S T . J E A N D ' A N G E L Y ( F r a n c i e ) - Titul mistrů světa v motokrosu vybojovali ve francouzském městě St. Jean d'Angely suverénním způsobem Američané před obhájci titulu z Itálie a týmem Belgie. Čeští reprezentanti Jan Zaremba, Jiří Čepelák a Michal Kadleček skončili v konkurenci dvaceti družstev devátí, od vytouženého osmého místa je dělily pouhé čtyři body. Blamáží skončil šampionát pro domácí Francii. Motokrosová velmoc se po dvojnásobném výpadku své hvězdy Frédérika Bolleyho musela spokojit s osmnáctou příčkou.

Nešťastně vstoupili do závodu loňští medailisté Francouzi a Belgičané. Bolley ani zraněný Belgičan Joel Smets jízdu nedokončili. Naopak výborně zajel nejlepší letošní český motokrosař Kadleček, který skončil v první jízdě třináctý. Zaremba dojel na 26. místě a tým se usadil na osmé příčce. V druhém dějství, jízdě obou nižších kubatur, se už českým
reprezentantům tolik nedařilo. Čepelák dojel na konci první dvacítky, Zaremba se sice v posledním kole o jednu příčku zlepšil, ale stačilo to jen na 33. místo.

V závěrečné jízdě dvou nejsilnějších kubatur si Američané od začátku jeli pro titul a hlídali svoje pozice. Skvěle zabojoval Smets, který devátým místem zajistil Belgii stupně vítězů. Čeští motokrosaři bojovali až do konce, ale 19. místo Čepeláka a 26. pozice Kadlečka na vytouženou osmičku nestačily. Přesto je umístění v první desítce nejlepším výsledkem po osmém místu z roku 1998 v britském Foxhillu.

Výsledky:
1. jízda (125ccm + Open): 1. Hughes (USA/Honda), 2. Dobb (Brit./KTM), 3. Bartolini (It./Yamaha),... 13. Kadleček, 26. Zaremba (oba ČR/Suzuki).
2. jízda (125ccm + 250ccm): 1. Carmichael (USA/Kawasaki), 2. Tortelli (Fr./Honda), 3. Bervoets (Belg./Yamaha),... 19. Čepelák (ČR/Yamaha), 33. Zaremba.
3. jízda (250ccm + Open): 1. Tortelli, 2. Carmichael, 3. Bartolini,... 19. Čepelák, 26. Kadleček.

Konečné pořadí:
1. USA (Pastrana, Carmichael, Hughes) 19, 2. Itálie (Traversini, Federici, Bartolini) 36, 3. Belgie (Caps, Bervoets, Smets) 44, 4. Británie 47, 5. JAR 55, 6. Japonsko 62, 7. Austrálie 99, 8. Finsko 99, 9. Česká republika (Zaremba, Čepelák, Kadleček) 103, 10. Německo 105.

 

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze