Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motokrosové tituly patří Dobešovi a Bartošovi

12 2003
Loket nad Ohří - V Lokti nad Ohří vyvrcholilo mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu, z titulů se radovali Josef Dobeš a Petr Bartoš. Dobeš triumfoval v obou finálových jízdách třídy do 125 ccm a udržel si vedoucí postavení v průběžném pořadí seriálu. Bartoš nasbíral nejvíce bodů ve třídě Open a rovněž si pojistil titul.

Zatímco o Dobešově vítězství nebylo pochyb, ve třídě Open se rozpoutala o konečné prvenství velká bitva. Nejlepší výchozí postavení před posledním podnikem šampionátu měl Miroslav Kučírek, v Lokti se mu však moc nedařilo. V první jízdě byl po vydařeném startu až pátý, druhou kvůli poruše motocyklu nedokončil.

Bartoš byl naopak výborně připraven a jako jediný dokázal držet krok s Michalem Kadlečkem. Pátý muž letošního mistrovství světa nejsilnější kubatury vyhrál první jízdu, ale v úvodu druhé měl pád, zhasnul mu motocykl a do popředí se tak prokousával z dvanácté pozice.

Nakonec se dostal až za Bartoše, kterého už dojet nedokázal. Bartoš, startující na novém stroji Honda, se díky lepšímu výsledku ve druhé jízdě stal i vítězem pátého dílu seriálu.

"Na titulu má svou zásluhu i nový motocykl. Před závodem jsem ale hodně trénoval a věřil si. Přesto jsem jel na jistotu a hlídal si soupeře, kteří mě mohli ohrozit," radoval se v cíli Bartoš. Nový vůz Citroën C3, který vyhrál, se rozhodl věnovat
týmu. "Za tři roky pro mě udělali hodně," řekl Bartoš.

Druhý český šampion získal jako cenu libovolný zájezd pro dvě osoby za sto ticíc korun. "Sice jsem nebyl úplně fit a zvykal jsem si na jinou motorku, ale vyšlo to," uvedl spokojený Dobeš, který si minulý týden při Motokrosu národů poranil nohu.

Výsledky
Do 125 ccm - 1. jízda:
1. Dobeš (Yamaha), 2. Zaremba, 3. Brabec (oba KTM); 2. jízda: 1. Dobeš, 2. Zaremba, 3. Brabec.
Celkově: 1. Dobeš 50 bodů, 2. Zaremba 44, 3. Brabec 40.  Konečné pořadí seriálu: 1. Dobeš 200 bodů, 2. Brabec 170, 3. Zaremba 158.

Open - 1. jízda:
1. Kadleček (Yamaha), 2. Bartoš (Honda), 3. Žerava (KTM); 2. jízda: 1. Bartoš, 2. Kadleček, 3. Masařík (Honda).
Celkově: 1. Bartoš 47 bodů, 2. Kadleček 47, 3. Masařík 38.  Konečné pořadí seriálu: 1. Bartoš 177 bodů, 2. Kučírek (Honda) 164, 3. Masařík 157.

Veteráni
Celkově:
1. Kovář 47 bodů, 2. Heinrich (oba Honda) 47, 3. Potůček (KTM) 40.
Konečné pořadí seriálu: 1. Potůček 193 bodů, 2. Kovář 164, 3. Holub (Honda) 164.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze