Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Motokrosaři absentují, nemá kdo jet

28 2006
Náchod - Plány na obhajobu pozice nejlepšího Čecha v mistrovství světa třídy MX3 musí motokrosař náchodského UFO Racing teamu Martin Žerava přehodnotit. Místo aby už dnes byl na cestě do Bulharska, kde se o víkendu jede předposlední závod letošního seriálu, počítá dny a týdny, ve kterých ještě nebude moci vůbec závodit.

Takový je výsledek závodu domácího šampionátu, který Žerava o víkendu absolvoval v Šumperku. V první rozjížďce tam škrtl o reklamní panel, upadl a zranil si zápěstí. Závod nedokončil.

"Bohužel vyšetření ukázalo, že se jedná o naštípnutou kost," smutně konstatoval spolumajitel UFO Racing teamu Ladislav Exner.

Žerava se v posledních týdnech dostal do výborné formy a nahradil výpadek z úvodu sezony, kdy byl rovněž zraněný. Jeho výsledky ho ve světovém šampionátu vynesly až na šesté místo a dostal se před všechny Čechy, kteří do seriálu zasáhli. V posledních dvou závodech chtěl toto lichotivé umístění hájit.

"Teď však bude muset mít alespoň čtyři týdny klid," uvedl Exner. Pokud by byla tato lékařská předpověď pravdivá, měl by Žerava štěstí v neštěstí - přišel by v mistrovství světa jen o víkendový podnik v Bulharsku, poslední závod se ve Švýcarsku jede až na začátku září.

"Stejně to bude těžké, protože v Bulharsku asi moc jezdců nepojede a čeští soupeři mohou získat dost bodů," vysvětluje Exner. Za Žeravou je nejlepší z Čechů Zaremba, který na něj ztrácí 37 bodů.

Pro tým je to další rána ve smolné sezoně. Kvůli zraněnému ramenu totiž už nějaký čas nezávodí ani druhý jezdec stáje Miroslav Kučírek. "Není s kým závodit," povzdechl si Exner.

Jenomže Žeravovo zranění není jedinou špatnou zprávou pro následující týdny. V Šumperku totiž snad ještě hůře dopadl druhý spolumajitel stáje a trenér Zdeněk Špaček.

V závodě veteránů se mu v souboji o první místo po skoku svezla noha ze stupačky na zem a výsledek vypadá hrozivě - zlomená holenní a vřetenní kost. Obě mu lékaři museli operativně napravovat. "Po dopadu nohy na zem mu motorka obě kosti přerazila," uvedl Exner.Nejčtenější

Audi A6 3,0TDi...
Audi A6 3,0TDi...

r.v. 2013, naj. 153 264 km, diesel
555 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze